zavřít
Upravit životopis

Životopis

Delia Ephron se podílela na scénářích k filmům The Sisterhood of the Traveling Pants a Zavěste, prosím, který je adaptací jejího vlastního románu Hanging Up z roku 1995. Její druhá kniha Big City Eyes vyšla v roce 2000 a nadcházející román Franny in Your Face se dostane na pulty v roce 2006.

Spolu se svou sestrou Norou napsala scénáře k filmům Láska přes internet, Michael a Blázni a poloblázni, na kterých se podílela také jako vedoucí výroby. U dalších dvou filmů Nory zastala roli koproducentky (Samotář v Seattlu) a spoluscénáristky (To je můj život).

Delia je autorkou knižních bestsellerů How To Eat Like A Child and Teenage Romance. Na kontě má také dětské knížky My Life (and Nobody Else's) a The Girl Who Changed the World a publikace Funny Sauce a Do I Have to Say Hello? Její články se objevily v The New York Times Book Review, The New York Times Magazine, New York Magazine a Vogue.

Kromě sestry Nory má ještě sestru Amy, která se táke z části věnuje psaní a v roce 2005 se podílela na scénáři k filmu Moje krásná čarodějka (režie Nora Ephron), ve kterém si hlavní roli zahrála Nicole Kidman a Will Ferrell.

Delia Ephron

75 let, producentka, scénáristka

Mohli by vás také zajímat…