zavřít
Upravit životopis

Životopis

Dena Kaplan se narodila 20. ledna roku 1989 v Johannesburgu v Jižní Africe. Netrvalo dlouho a v roce 1997, tedy v sedmi letech, se Kaplan stěhuje do Austrálie. Přesněji do druhého největšího města Melbourne, kde vystudovala střední školu.

V Austrálii také začíná její taneční kariéra. Dena tady absolvuje hodně tanečních prestižních školách. Například na Australian Ballet School, Jane Moore Academy of Ballt a City Dance Centre. Na pódiu se poprvé objevila po boku Davida Campbella jako baletka. Za nedlouho taky účinkovala jako tanečnice i zpěvačka v muzikálu Lví Král . Poté se stěhuje do New Yorku studovat Ailey School a Broadway Dance Center, kde dostala nabídku účinkovat v Broadway muzikálu, kterou ale nepřijala.

Její první televizní role přichází v roce 2005, kdy si střihla roli v seriáluScooter: Secret Agent . Následovala role v jedné epizodě seriálu City Homicide a taktéž si zahrála Keli v seriálu Flight Of The Conchords . V roce 2009 dostala Kaplan svou první filmovou roli a to ve filmu In Her Skin neboliJá jsem ty . Zde se setkala například s Mirandy Otto, jež je známá třeba z Pána Prstenů, či se Samem Neillem. Její doposud asi nejznámější role je ovšem Abigail Armstrong v známém seriálu Dance Academy (2010-2012). V roce 2010 byla navíc obsazena jako Stephanie Wolfe do seriálu City Homicide , ve kterém si už jednou zahrála. V roce 2011 účinkovala Kaplan i v jednom hudebním klipu, konkrétně k písni "Flow" od zpěváka Chrise Sebastiana. Další její větší role je v seriálu Camp z roku 2013.

Mohli by vás také zajímat…