zavřít
Upravit životopis

Životopis

Denisa Allertová je česká profesionální tenistka, která na okruh ITF vstoupila v roce 2008. Ve své dosavadní kariéře na okruhu WTA Tour nevyhrála žádný turnaj. V rámci okruhu ITF získala do února 2015 devět titulů ve dvouhře a dva ve čtyřhře.

Na žebříčku WTA byla ve dvouhře nejvýše klasifikována v únoru 2015 na 90. místě a ve čtyřhře pak v srpnu 2013 na 385. místě. Trénuje ji Jan Příhoda.

V českém fedcupovém týmu debutovala v roce 2015 únorovým prvním kolem Světové skupiny proti Kanadě, v němž s Hradeckou vyhrála závěrečnou čtyřhru nad párem Dabrowská a Abandová. Češky postoupily do semifinále vítězstvím 4:0 na zápasy. Do dubna 2015 v soutěži nastoupila k jedinému mezistátnímu utkání s bilancí 0–0 ve dvouhře a 1–0 ve čtyřhře.

Tenisová kariéra
Juniorská kariéra
V juniorské kategorii si zahrála s Klárou Fabíkovou semifinále na Australian Open 2011. S Lucii Bukovskou čtvrtfinále Wimbledonu 2010. Ve dvouhře postoupila nejdále ve Wimbledonu 2010, když vypadla ve třetím kole.

2014
Sezónu zahájila v březnu na turnajích v Antalya, kde si připsala dva singlové tituly a premiérový ze čtyřhry, který získala s Chantal Škamlovou. Poté se přesunula do Istanbulu, ve kterém poprvé v kariéře ovládla turnaj s dotací 50 000 dolarů, když neztratila jediný set. Hrála také kvalifikaci na Istanbul Cupu. Ve druhém kole však nestačila na Elitsu Kostovovou z Bulharska.

Premiérový zápas v hlavní soutěži na okruhu WTA Tour odehrála na říjnovém BGL Luxembourg Open v Lucemburku, kde jako kvalifikantka přehrála ve druhém kole třetí nasazenou Sabine Lisickou a po výhře nad americkou turnajovou pětkou Varvarou Lepčenkovou postoupila do semifinále. V něm ji deklasovala pozdější německá vítězka Annika Becková, když jí dokázala odebrat pouze jeden game.

2015
Sezónu otevřela vyřazením v prvním kole kvalifikace na Hobart International, kde podlehla Nizozemce Kiki Bertensové.

V hlavní soutěži grandslamu debutovala na lednovém Australian Open, kde postoupila z kvalifikačního turnaje. Jako nejvýše nasazená zvládla tři kvalifikační kola a v úvodní fázi ženské dvouhry si pak hladce poradila se Švýcarkou Rominou Oprandiovou po setech 6–0 a 6–2. Ve druhém kole však nestačila na devatenáctou nasazenou Francouzku Alizé Cornetovou po třísetovém boji.