zavřít
Upravit životopis

Životopis

Denise Richards se narodila 17. února 1971 americkém státě Illinois. Vyrůstala jako starší ze dvou dcer v rodině zaměstnance telefonní společnosti (matka byla v domácnosti) na předměstí Chicaga. V šestnácti letech, kdy se rodina přestěhovala do kalifornského San Diega, začala pracovat jako modelka. Po maturitě (1989) na El Camino High School v Oceanside přesídlila do Los Angeles, kde se dál věnovala modelingu (často se objevovala na stránkách mládežnických a sportovních magazínů), navštěvovala herecké kurzy a začala se uplatňovat v TV.

Hostovala v řadě seriálů, např. Married With Children (Ženatý se závazky), Lois & Clark: The New Adventures of Superman (Superman - ČTV), Melrose Place - ČTV, Weird Science (Podivná věda), Against the Grain (Proti srsti), Beverly Hills 90210 - ČTV, Bodies of Evidence (Lidé z oddělení vražd - ČTV), High Tide (Doba přílivu - ČTV).

Ve filmu na sebe upozornila až v druhé pol. 90. let postavou pilotky vesmírných plavidel Carmen Ibanezové ve válečné sci-fi podle knihy Roberta S. Heinleina Hvězdná pěchota (r. P. Verhoeven). Zatím své herecké schopnosti plně nerozvinula, neboť i její největší role mají stále spíš dekorativní charakter: studentka Kelly Van Ryanová, jedna ze dvou proradných a nymfomanských protagonistek (Neve Campbellová) erotického thrilleru Nebezpečné hry (r. J. McNaughton); jaderná fyzička Christmas Jonesová v bondovce Jeden svět nestačí (r. M. Apted).

V roce 2002 se stal jejím manželem herec Charlie Sheen, se kterým hrála ve filmu Scary movie 3 . O čtyři roky později se rozvedli. Mají spolu dvě dcery, Sam (nar. 9. března 2004) a Lolu Rose (nar. 1. června 2005).

Opět spolu se svým bývalým manželem jsme je mohli zahlédnout v seriálu Anger Management z roku 2012.


Mohli by vás také zajímat…