zavřít
Upravit životopis

Životopis

Osmnáct let sloužil u chicagské policie (nejprve jako řadový pochůzkář a pak jako detektiv), kde ho objevil producent a režisér Michael Mann, jenž ho obsadil do malé role gangstera Carla ve svém film. thrilleru Zloděj.

Ještě několik let vykonával své civilní povolání a současně hrál epizodní role většinou v kriminálních filmech. Řady policie opustil poté, co mu byla svěřena ústřední postava poručíka chicagské policie Michaela Torrella v úspěšném TV seriálu Crime Story (1986-88, Kriminální příběh).

Hostoval i v dalších TV seriálech, např. Miami Vice - ČTV, Hunter - ČTV a Tales from the Crypt (Příběhy ze záhrobí - ČTV), China Beach.

Nejčastěji se na velkém plátně a na TV obrazovce uplatňuje ve vedlejších rolích policistů, vojáků a padouchů v dobrodružných a akčních filmech, kde svým hrdinům dokáže vtisknout i groteskní rysy: mafiánský šéf Ray „Bones“ Barboni, jehož napálí profesionální lichvář (John Travolta), v černé satirické komedii podle románu Elmora Leonarda Chyťte ho! (r. B. Sonnenfeld); staromilský soukromý detektiv Buddy Faro v komediálním miniseriálu ze současného Los Angeles Buddy Faro.

Komický talent předvedl rovněž v úloze spisovatele Dana s neujasněným citovým vztahem ke své bývalé manželce (Bette Midlerová) v romantické komedii Stará láska nerezaví (r. C. Reiner).

Příležitostně působí také na divadelních scénách; účinkoval např. v inscenacích známého chicagského divadla Steppenwolf (mj. Modlitba za mou dceru Thomase Babeho, Někteří muži potřebují pomoc Johna Forda Noonana).

Mohli by vás také zajímat…