zavřít
upravit profil

producent, zpěvák, dj, hudební skladatel, hudební producent, hudebník a skladatel, elektronický hudebník, hudebník skladatel, soundmaker

39 let,narozen: 12. 1. 1978 Praha, Československo 

Upravit životopis

Životopis

Světově známý Dj, producent, sound designer a songwriter Dennis Neo (narozen 1. ledna 1978), dříve známý podle jeho stage přezdívky Dj Neo, je prominentím českým Djem a producentem elektronické taneční hudby. Na konci 90s let vystupoval jako Dj v klubech, jeho úplně první release byl v roce 1998 pro tehdejší kompilaci Future Sound of Prague 1-3. V roce 2001 napsal a produkoval album pro jednoho z největších českých umělců, zpěváka Jiřího Korna, album vydalo Sony music. Po roce 2001 založil vlastní label Neomix Productions a v roce 2002 vyšlo jeho první album s názvem "Nobody Faq With Jesus". Později, v roce 2005 vydal další album "Allboom", roku 2007 následovalo album "Heartbreak Club" a roku 2009 "Victory". Jeho hudbu vydávají světová vydavatelství jako Subliminal, Vendetta, HedKandi, Ministry of sound, Kontor, Mental Madness a také spolupracoval s majors Sony, BMG, Emi, Warner a Universal. Spoluzaložil malé vydavatelství Supreme Swing rec. a skládá a píše hudbu nejen pro sebe, ale také pro jiné talentované umělce.

První velké úspěchy Dennis Neo zaznamenal v roce 2002 se svým albem "Nobody Faq With Jesus", které obsahuje hity jako "Still in Love with You" (vydal Subliminal) a "Love I Feel For You" s Darou Rolins (Paprika records). Toto album bylo označeno za "nejlepší češké taneční album všech dob" hudebním časopisem Xmag. Následující album "Allboom" bylo vydáno Emi roku 2005. Dennis Neo pokračoval ve své hudební kariéře a následovalo další album roku 2007, které se jmenuje "Heartbreak Club". Toto album obsahuje hity jako "Housechild" a "Epic Love" s Martinou Balogovou, "When I'm With Her" se Sámerem Issou, "She's Got That!" s Ondřejem Brzobohatým a Victorii a také "Brand Nu Love Evidence" s Darou Rolins.

Všechny tři alba byly úspěšné, ale opravdu ikonické album "Victory" vyšlo roku 2009. Album představuje dobře známé písně jako "Better Life" ve spolupráci se světově známou divou Jocelyn Brown. Singl byl vydán vydavatelstvím Ministry of Sound, Vendetta a HedKandi. Další song v pořadí je "Groove With You" se zpěvačkou Soraya Vivian a byl vybrán do TOP 100 "Dance single of decade" Ministry of sound a také vydán HedKandi. Neméně známý singl z alba je ve spolupráci s přední slovenskou zpěvačkou Darou Rolins, singl se jmenuje "Tell Me Love" a byl vydán u Elemental a Paprika records.

V roce 2011 Dennis Neo vydal populární píseň "Just Another Crack" ve spolupráci s českou divou, skvělou vokálistkou Martinou Balogovou, singl byl vydán v Kontoru. Později, v roce 2012, vydal "Facebook Lover", "Not Usually" ft. Sarah Jane Neild (Kontor) a v roce 2013 následovalo EP ve spolupráci s největší hudební ikonou v České republice, se zpěvákem Karlem Gottem. EP s názvem "Dennis Neo vs. Karel Gott" obsahuje písně "Blues pro tebe" a "Svět je báječnej kout" a vydalo jej hudební nakladatelství Supraphon. Roku 2014 vychází singl Painfree ve spolupráci s Martinou Balogovou a poprvé vyjde na labelu Supreme Swing, který Dennis Neo spoluzaložil roku 2013.


Dennis Neo

39 let, producent, zpěvák, dj, hudební skladatel, hudební producent, hudebník a skladatel, elektronický hudebník, hudebník skladatel, soundmaker