zavřít
Upravit životopis

Životopis

Dáma Enid Diana Elizabeth Rigg je anglická herečka známá pro svou roli Bond girl Teresy di Vicenzo v bondovce V tajné službě Jejího Veličenstva (1969) a ze ztvárnění tajné agentky Emmy Peelové v seriálu Mstitelé, kde se objevila v 51 dílech mezi lety 1965–1968.

V roce 1989 získala cenu BAFTA pro nejlepší herečku za roli Heleny Vessey v seriálu Mother Love produkovaném pro BBC. Za ztvárnění paní Danversové ve filmu Mrtvá a živá (v orig. Rebecca) obdržela cenu Emmy pro nejlepší herečku ve vedlejší roli.

Osobní život
Narodila se ve městě Doncaster v South Yorkshire drážnímu inženýrovi Louisi Riggovi and Beryl Helliwellové. Od dvou měsíců do osmi let života žila s rodinou v indickém Bikaneru, kde byl její otec zaměstnán. Plynně hovoří hindsky. Poté byla poslána domů, aby navštěvovala Moravian School ve vesnici Fulnek.

V letech 1973–1976 byla provdána za izraelského malíře Menachema Gueffena, podruhá pak za britského divadelního producenta Archibalda Stirlinga (1982–1990). Mají spolu dceru Rachael Stirlingovou (nar. 1977), která je také herečkou.

Mohli by vás také zajímat…