zavřít
Upravit životopis

Životopis

Diego Luna Alexander je mexický herec. Je známý např. z filmů Milk nebo Hříšný tanec 2.

Diegova matka, Fiona Alexander, byla Angličanka a zemřela při autonehodě, když byly Diegovi 2 roky. Od té doby ho vychovával jeho otec, Alejandro Luna, je uznávaný mexický scénograf. K herectví jej vlastně přivedl on. Jeho otec byl pracovně vytížený, a proto malého Diega brával s sebou na cesty po divadlech po celé Latinské Americe. Již v útlém věku se seznámil s Gaelem Garcia Bernalem, který se stal jeho nejlepším kamarádem a je jím i dodnes. Zahráli si spolu v seriálu.

Jeho první role, po které se o něj začali zajímat hollywoodští režiséři, byla v "lehce erotickém" filmu Mexická jízda, ve které si zahrál se svým nejlepším přítelem. Film je o dvou sedmnáctiletým mladících, kteří se seznámí s osmadvacetiletou vdanou Španělkou a začnou ji svádět. Pozvou ji na pláž, ale žena se od doktora dozvídá špatnou zprávu, a tak se všichni tři vydávají na nespoutanou jízdu.

Dalším jeho úspěchem byl životopisný film Frida. Film je o mexické malířce, kterou si zahrála Salma Hayek. Po boku Kevina Costnera si střihl malou roli ve filmu Krajina střelců.

V roce 2004 dostal Diego nabídku zahrát si hlavní roli(k tomu všemu v angličtině) v pokračování veleúspěšného filmu z osmdesátých let Dirty Dancing 2:Havana Nights. Jeho partnerku v tomto filmu hrála Romola Garai. S Tomem Hanksem si zahrál ve filmu The Terminal.

Při natáčení jednoho ze svých filmů se seznámil s o šest let mladší herečkou, která se jmenuje Camila Sodi. A jak už to bývá, zakoukali se do sebe. 5. února 2008 se vzali. 13.srpna 2008 se jim narodil syn Jeronimo, ke kterému 1.července 2010 přibyla sestřička Fiona.
.

Mohli by vás také zajímat…