zavřít
Upravit životopis

Životopis

Wallraff vystudoval Akademii múzických umění v Hamburgu. Také ztvárnil spoustu rolí v různých německých televizích, třeba v akčním seriálu Delta Team pro německou televizi PRO7.

Šest let byl členem Hamburského Národního divadla pod vedením režisérů Petera Zadeka a Michaela Bogdanova, než se rozhodl odejít do Hollywoodu.

Diego Wallraff působí ve filmech, televizi i divadle, většinou v USA nebo různě po Evropě (především v Německu, ale například i ve Španělsku a Anglii). Občas ale i v Jižní Americe, Jižní Africe, Australii a Jihovýchodní Asii.

Můžeme ho znát třeba z filmu The Perez family od režisérky Mira Nair´s, ve kterém si Wallraff roku 1995 zahrál s Anjelicou Huston a Marisou Tomei. Dalším filmem , který jej proslavil je Of Love and Shadows z roku 1994, kde si zahrál se známým hercem Antonio Banderasem a Jennifer Connelly.
Wallraff také hrál ve filmu Schattenboxer (1992) od německého režiséra Larse Beckera.

Působil též ve dvou sériích akčního seriálu Largo Winch, který se natáčel v Montrealu a Paříži a byl úspěšně prodán do více než 40-ti zemí.

Jeho další televizní akce: film Try to remember s Gabrielle Anwar, film Rush on fear s Rosannou Arquette, HBO thriller Exeption to the rule se Seanem Youngem a Kim Cattrall.

Wallraff narozen v Kolumbii, který většinu času strávil v Jižní Americe a Německu mluví plyně anglicky, španělsky a německy. Nyní žije v Santa Monice v Kalifornii.

Mohli by vás také zajímat…