zavřít
Upravit životopis

Životopis

Je dcerou inženýra a učitelky ruštiny, která byla vyznamenaná Gorbačovem. Na jevištích se pohybuje od dvanácti let, kdy začala navštěvovat dramatické kurzy.

Do mezinárodního povědomí se zapsala po boku Pavla Nazarova v autobiografickém filmu Vitalije Kaněvského Ustrň, padni, vstaň a v jeho pokračování Nezávislý život, které byly oceněny na MFF v Cannes 1990 a 1992. V prvním z nich hrála mladistvou Galju a ve druhém její sestru Valju, která se tři roky po Galjině smrti sblíží s jejím bývalým chlapcem ze stejného domu, s nímž koncem 40. let prožívala nelehká léta dospívání ve zdevastovaném hornickém městečku na Dálném východě.

Zaujala rovněž úlohou Lízy, jejíž milenec - petrohradský prodavač necudných pohlednic (Sergej Makoveckij) - doplatí na vlastní zkázonosné konání, v temném příběhu O zrůdách a lidech (r. A. Balabanov).

Od listopadu 1998 žije D. D. trvale ve Francii, kde už předtím účinkovala v komedii Gascogneův syn (r. P. Aubier), v níž ztělesnila ruskou tlumočnici Natašu, která se seznámí s mladým turistickým průvodcem (Gregoire Colin), synem někdejšího slavného režiséra "nové vlny".

Mohli by vás také zajímat…