zavřít
Upravit životopis

Životopis

Po sportovní škole (lední hokej) vystudoval obchodní akademii. Hokej hrál závodně od šesti let, dostal se i do výběru juniorské reprezentace (na turnaji ve Finsku dostal dokonce cenu pro nejlepšího hráče). Kvůli vleklému zranění však musel hokeje nechat, a tak se „náhradně“ začal věnovat další své velké zálibě, muzice a computerům (už ve třinácti komponoval na dnes již kultovním počítači AMIGA 500).

V 90.letech se vypracoval mezi domácí DJskou a producentskou elitu a slavil úspěchy i v zahraničí. Jako vůbec první DJ z tzv. východního bloku vydal desku u nejslavnějšího amerického houseového labelu Subliminal records, která bodovala ve všech hlavních US/Euro tanečních chartech. Slavní světoví djové jako David Morales, Erick Morillio a další ji umístili na přední příčky svých hitparád. Deska se velmi dobře prodala, a tak Subliminal hned po dvou měsících vydal druhou edici s dalšími Neovými remixy.

Jeho první autorské album označil časopis Xmag, zaměřený na taneční scénu, za "nejlepší české taneční album vůbec". Jako DJ Neo remixoval nahrávky pro Monkey Business, JAR, Ivana Krále, Lucii Bílou, Jiřího Korna, Daru Rolins, Wohnout a mnohé další (dodnes jich bylo kolem 50ti). Jako jediný český DJ se nebál pokusu o změnu i v „zavedené“ pop music - produkoval m.j. album Jiřího Korna, či debut zpěvačky Jany F. (skladba "Nostalgie" byla po dlouhé týdny nejhranější skladbou v českých rádiích).

DJ NEO také spolupracoval na albu Sámera Issy (Break the silence), které společně s Ondřejem Brzobohatým produkoval.

Do dnešního dne má jako jediný česko-slovenský dj za sebou rovnež 2 autorská alba a 2 videa. Společně s Romanem Holým pracoval rovněž na ústřední skladbě k soundtracku k českému filmu "Experti".

11.3. 2007 vychází jeho sólové album "Hearbreak club". Singly z tohoto alba vychází během jara a léta 2007 v distribuci po celé Evropě a Spojených státech. Skladba "When I´m with her" byla vybrána do národního finále Eurovize. V současné době pracuje na produkci vlastních skladeb, ale i remixech pro renomované zahraniční labely. Deataili budou postupně zveřejňovány v novinkách.

DJ NEO se stal ve svých 24 letech, nejprodávanějším česko-slovenským djem za hranicemi ČR i u nás vůbec.