zavřít
Upravit životopis

Životopis

Donald Joseph Qualls je americký herec, který je znám spíše pod svým uměleckým jménem DJ Qualls. Ačkoliv může jeho umělecký pseudonym svádět k hudebnímu průmyslu, jeho DJ v úvodu je pouhou zkratkou křestních jmen.

Počátky
Narodil se v Nashvillu Donniemu a Debbie Quallsovým jako jedno z pěti dětí. Vyrostl v Manchesteru, v jehož blízkosti také navštěvoval školu. Když mu bylo 14 let, byla mu zjištěna Hodgkinova nemoc. Po dvouleté léčbě mu bylo následně oznámeno, že je nemoc v remisi. V roce 1992 úspěšně absolvoval Coffee County Central High School a následně se vydal studovat na univerzitu do Londýna, kde studoval angličtinu a literaturu. O rok později se vrátil do USA, kde pokračoval ve studiu a kde se začal věnovat herectví v jednom z místních divadelních společenství.

Kariéra
Jako komparz se objevil v roce 1994 ve filmu od HBO s názvem Proti zdi. V roce 1998 si zahrál v televizním filmu Rodina matky Flory, následně však přišla první větší role ve filmu Road Trip, kde si zahrál stydlivého studenta Kylea. Následně pracoval jako model, např. i pro Pradu. Následovalo účinkování v některých filmech, než dostal hlavní roli ve filmu Z nuly hrdinou. Zahrál si také ve filmu Hustle a Flow s Terencem Howardem, který za roli v tomto filmu získal Oscara.

Kromě filmů dostával také spousty nabídek na účinkování v seriálech. V Česku může být znám z rolí v seriálech Ztraceni, Teorie velkého třesku, Kriminálka Las Vegas nebo Vražedná čísla.

Objevil se také v některých hudebních videoklipech, ke kterým patří klip k písni Boys od Britney Spears nebo I´m just a kid od Simple Plan.

Mohli by vás také zajímat…