zavřít
Upravit životopis

Životopis

Doro Pesch, původním jménem Dorothee Pesch (3. června 1964, Düsseldorf, Spolková republika Německo) je zpěvačka z původně německé heavy metalové kapely Warlock a jedna z mála zpěvaček heavy metalové scény od roku 1980, ve které dominovali především muži.

Warlock prodělal řadu personálních změn, Doro Pesch byla jediným zbývajícím původním členem kapely. Po výměně nahrávací společnosti Doro pod vlastním jménem vydává své páté album, protože původní náhravací firma vlastní ochrannou známku na název Warlock. Od roku 1989 se tak Doro vydává na svou sólovou dráhu a střídavě žije v New Yorku a rodném Düsseldorfu.

Původně byla Doro členem skupiny Snakebite, v roce 1983 však odešla a připojila se k Warlock. V roce 1984 vydává Warlock své debutové album „Burning The Witches“, rok na to v roce 1985 album „Hellbound“, v roce 1986 album „True As Steel“. V roce 1987 vydává Warlock své čtvrté a nejúspěšnější album „Triumph And Agony“, kde došlo k personální bouři a jediná Doro zůstala jako původní člen. Deska, která mohla být pátým albem Warlock, byla v roce 1989 vydána pod názvem „Force Majeure“. Její desetiletá smlouva s Polygramem skončila v roce 1995, další smlouvu podepsala s WEA (nyní Warner Music Group). V roce 1995 Doro udělala svůj herecký debut v německém televizním programu „Verbotene Liebe“ (anglicky Forbidden Love – Zakázaná láska). Po turné k albu „Love Me In Black“ v roce 1998 podepsala novou smlouvu s nahrávací společností Steamhammer SPV. Od roku 2004 vydává řadová alba „Classic Diamonds“ a „Warrior Soul“ pod novou nahrávací společností AFM Records, se kterou spolupracuje doposud. V současné době je Doro hostem na nové desce kapely After Forever ve skladbě „Who I Am“. V poslední době účinkovala například na Magic Circle Festival 2008.

Mohli by vás také zajímat…