zavřít
Upravit životopis

Životopis

Dorothy-Marie "Dot" Jones je americká herečka a bývalá sportovkyně. Navštěvovala California State University ve Fresnu, kde vytvářela rekordy ve vrhu koulí. Je také patnáctinásobnou mistryní světa v armwrestlingu. V současné době má vedlejší roli v hudebním televizním seriálu Glee, kde hraje roli Shannon Beiste, za kterou byla v roce 2011 nominována na cenu Emmy v kategorii Nejlepší hostující herečka v komediálním seriálu.

Dorothy-Marie Jones se narodila v roce 1964 v Turlocku v Kalifornii a vyrůstala v městě Hilmar. Poprvé se do silových soutěží zapojila v poměrně mladém věku. Začala závodit na střední škole a poté zažila obrovský růstový výkyv během devíti měsíců. Vyrostla o 17 centimetrů (7 palců) a oslabila se jí záda, tak je začala posilovat zvedáním závaží. Když navštěvovala Hilmar High School, byla šampionkou ve vzpírání a byla jmenována atletkou roku. Začala s armwrestlingem a v devatenácti letech získala svůj první světový titul a později získala i dalších čtrnáct.

Po střední škole navštěvovala Modesto Junior College a Fresno State, kde pokračovala se svým závoděním ve sportu. Hrála softball a soutěžila ve vrhu koulí a vzpěračství. Během své sportovní kariéry utrpěla celkem 11 zranění kolena, což změnilo její výšku z 193 cm na 191 cm. Po operaci kolene se její výška vrátila na původních 193 cm. Po vysoké škole pracovala jako poradce pro mládež na Fresno County Juvenile probačním středisku a zároveň pokračovala se sportem.

Dot Jones

53 let, herečka, bývalá sportovkyně

Mohli by vás také zajímat…