zavřít
Upravit životopis

Životopis

Dougie Lee Poynter, znám spíše jako Dougie Poynter (někdy milně zvaný Douglas, byl pokřtěn jako Dougie) (narozen 30.listopadu 1987 v Corringhamu, Essex, Anglie) je baskytarista v britské popové skupině McFly, společně s Tomem Fletcherem, Danny Jonesem a Harry Juddem. McFly dosáhly velké slávy díky skupině Busted, která je pozvala na své turné v březnu roku 2004. Přidal se ke skupině když mu bylo 15.

Na začátku života
Dougie Poynter se narodil v nemocnici Orsett a byl vychován v Corringhamu, Essex. Předtím než se přidal k McFly, žil se svou matkou Sam, mladší sestrou Jazzie, dvěma ještěrkami (Zukie a Buffy), dvěma kočkami, dvěma psy (Fraser a Maggie), křečkem a žábou (Ned). Kvůli svým dvěma ještěrkám, si ve škole zvolil přezdívku Král ještěrek (byl také známy jako tzv. Grunger, protože jeho hudební a módní vkus byl ve srovnání s ostatními odlišný). Byl v punk rockové skupině a rozhodnutí opustit skupinu kvůli cestě do Londýna bylo proto, že ve skupině byly rozdílné osobnosti a prostě to nešlo skloubit dohromady. jeden z přátel skupiny říká: "Všechno to začalo tak, že posílali sovje demonahrávky a snažili se získat smlouvu. Po jejich vystoupení v East Thurrock Dougie oznámil, že opouští skupinu kvůli skupině McFly, která je produkována velikánem Universal Island Records. Pro skupinu to byl šok a zároveň také hanba, protože si řekli, že když to budou chtít udělat, tak dohromady." Dougie také říká, že je to pro něj změna, protože chodil normálně do školy a teď už ne. Nedávno v rozhovoru s Daily Mail Dougie odhalil skutečnost, že s otcem Garym nemluvil dva týdny než se přidal k McFly než tzv. zmizel z povrchu zemského. Jeho nejoblíbenjěší kapelou je Blink 182.

McFly
Dougie Poynter hraje na baskytaru a také někdy zpívá, což můžete slyšet např. v songu "Too Close For Comfort". Také napsal song "Silence Is A Scary Sound," který McFly hráli na turné v roce 2005, taktéž song "Transylvania," který bude vydán v dubnu 2007. "Transylvania" bude vlastně první singl skupiny, kde má Dougie hlavní vokály. Dougie Poynter je obecně považován za nejstydlivějšího člena skupiny a to i navzdory tomu, že se objevil nahý v jednom klipu z roku 2006. Ještě pořád,jak jinak, je většinou tichý při rozhovorech a zřídka kdy něco odpoví. Ve skutečnosti skupina tvrdí, že Dougie mluví tolikrát, aniž by přemýšlel o tom, co říká, takže je lepší, když nemluví vůbec. Dougie má 4 tetování, hvězdu na každém kotníku, slovo "Athletes" na noze (jako v Athlete's foot, ostatní členové mají podobná tetování) a velkou scénu z vesmíru - i s raketou a vetřelcem - přes pravé rameno, což dostal jako dárek k 18.narozeninám. Už si nechal to tetování prodloužit kousek po paži. Vyhrál i spoustu cen jako třeba v roce 2006 na portálu Virgin Net, kde vyhrál nejhezčího kluka v branži a
McFly zde vyhráli cenu za nejlepší skupinu.

Mohli by vás také zajímat…