zavřít
Upravit životopis

Životopis

Dyanne Thorne vystupovala též pod pseudonymy Lahna Monroe, Rosalee Stein, Diane Thorne. Hrála v několika erotických i neerotických filmech. Známou se však stala díky své roli Ilsy v kultovním erotickém snímku Dona Edmondse Ilsa, She Wolf of The SS, kde hrála brutální blonďatou uřvanou velitelku koncentračního tábora, který má asi dvacet vězeňkyň, na nichž přes den Ilsa a její kolegyně provádějí mučivé „vědecké“ pokusy a v noci je sexuálně zneužívají. Ačkoliv film není historicky věrohodný a podle názorů mnohých ani dobře natočený, získal si určitou skupinu skalních příznivců, kteří si právě Dyanne Thorne cení pro její vystupování, poprsí i figuru.

Ve velmi volných pokračováních série filmů s Ilsou si Dyanne Thorne zahrála ještě v Ilsa, Harem Keeper of the Oil Sheiks a Ilsa, the Tigress of Siberia. Film Ilsa, the Wicked Warden, kde hlavní hrdinka vystupuje jako vedoucí ženské věznice (a pochopitelně mučí své vězeňkyně) nesl původně název Greta, Haus ohne Männer, ale kvůli komerčnímu úspěchu Ilsy byl přejmenován. Dyanne Thorne si zahrála taktéž i v neerotických snímcích, kupříkladu v parodii na špioážní filmy The President's Analyst či v jednom díle Star Treku s názvem A Piece of the Action.

Dyanne Thorne je propagátorkou zdravého životního stylu a nyní žije se svým manželem, Howardem Maurerem v nevadském městě Las Vegas.

Mohli by vás také zajímat…