zavřít
upravit profil

herec

narozen: 31. 1. 1892 New York City, New York, USA  † 10. 10. 1964 Beverly Hills, Los Angeles, Kalifornie, USA

Upravit životopis

Životopis

Eddie Cantor byl americký komik, tanečník, zpěvák, herec a textař. Známým se stal především prostřednictvím Broadwaye, rádia a brzy také televizních obrazovek, kde často vystupoval. Proniknul do života tisíců rodin a milionů posluchačů díky svým známým a úspěšným rozhlasovým pořadům, kde také odhaloval intimní příběhy a anekdoty ze života své rodiny (manželka Ida a pět dcer). Mezi jeho nejznámější písně patří například Makin' Whopee, Ida, If You Knew Susie, I Never Knew I Had A Wonderful Wife, Margie nebo Keep Young and Beautiful.

Při jeho vystoupeních koulel při zpěvu i tanci svýma očima tak, až mu to vyneslo přezdívku "Banjo Eyes", což lze přeložit jako Okaté banjo. V roce 1933 totiž Frederick J. Garner karikaturoval Cantora s velkýma kulatýma očima připomínajícíma buben hudebního nástroje banjo. Cantorovy oči se tak brzo staly jeho osobnostním znamením, často zobrazovaným v mnoha ilustracích a nakonec vedly k uvedení muzikálu pojmenovanému Banjo Eyes na Broadwayi v roce 1941.

Velmi se také angažoval v charitativní a humanitární práci. Skládal reklamní hesla pro nejrůznější dobročinná uskupení a zasloužil se o rozvoj March of Dimes, neziskové organizace starající se o zdraví všech dětí a jejich matek. Misí tohoto uspořádání je zabraňovat poškozením plodu, předčasným porodům a snížení kojenecké úmrtnosti.

Mohli by vás také zajímat…