zavřít
Upravit životopis

Životopis

Eddie Jemison se narodil v New Orleans a vystudoval Louisiana State University a Swansea University ve Walesu. Svou kariéru zahájil v Chicagu, kde hrál 12 let ve filmech, v televizi a na divadelních prknech. Získal celou řadu divadelních cen a nominací. V poslední době se na prknech Chicago Shakespeare Theater objevuje ve hře The Two Gentlemen of Verona.

V roce 1996 spolupracoval s režisérem Stevenem Soderberghem na jeho nezávislém komediálním debutu Schizopolis (1996). V roce 2001 se Soderbergh pustil do remake komedie slavného hereckého uskupení Rat Pack ze 60. let, Dannyho parťáci, a Eddie Jemison byl obsazen do role Livingstona Della. Eddie Jemison díky tomu získal vůbec první hlavní roli ve filmovém blockbusteru. O tři roky později se Jemison připojil ke svým bývalým kolegům a natočil s nimi pokračování - Dannyho parťáci 2 a v roce 2007 Dannyho parťáci 3.

Po boku Keri Russell si Eddie Jemison zahrál v nezávislé romantické komedii Waitress v režii Adrienne Shelly. V jeho filmografii nalezneme kriminální thriller Kat s Johnem Travoltou a Thomasem Janem; Relic; Pizza Wars; Junk; a film z produkce BBC March in the Windy City. Koncem roku 2007 se objeví v nezávislém filmu On the Doll a Snappers.

V televizi se Jemison objevuje v sériích Closer, Pohotovost, Soudkyně Amy, Kriminálka Miami,
Křižovatky medicíny a Odpočívej v pokoji.

Mohli by vás také zajímat…