zavřít
Upravit životopis

Životopis

Britský herec Edward Atterton účinkoval v mnoha filmových, televizních a divadelních projektech. Narodil se v Birmighamu, dětství prožil v Londýně a nyní žije v Los Angeles. Vzdělání získal na prestižní londýnske Central School of Speech and Drama.

Edward Atterton je široce známý svojí rolí zavražděného snoubence v hitu společnosti ABC ,,Alias´´.Zazářil též jako král Artuš v minisérii Mlhy Avalonu, také vystoupil ve filmu Muž se železnou maskou a Relativních známostech. K jeho dalším patří úlohy v "True Blue" a "Mr. Spielberg's Boat". Pro BBC-TV se Edward Atterton ukázal v "Inspector Alleyn", "The Vacillations of Poppy Carew" a "Scarlet and Black", kde se objevil jako Comte de Beauvoisis.

K jeho dalším TV projektům patří "Once and Again", "Britannic", "Pie in the Sky", "How to Speak Japanese", "Medics", "Poirot" a "Sharpe's Rifles".Vyniknull v "Three", potom si zahral v kritikou nadšené přijaté adaptaci "The Hunchback of Notre Dame" od TNT, v hlavní roli s Mandy Patinkin. Na jevišti Atterton stvárnil Septima "Arcadia" režiséra Trevora Nunna v Theatre Royal, Haymarket; a zazářil jako Marius v produkci Nottingham Playhouse "Les Miserables".

Mohli by vás také zajímat…