zavřít
Upravit životopis

Životopis

Je po rodičích americko-řeckého původu. Navštěvoval herecké kurzy Petera Mastersona a Ellen Burstynové v newyorském Actors Studiu a studoval na American Academy of Dramatic Arts (AADA). Účinkoval na regionálních divadelních scénách, mj. v dramatizaci knihy Manuela Puiga Polibek pavoučí ženy, v Millerově dramatu Smrt obchodního cestujícího, v dramatu Martina Shermana Bent a v Čechovově Višňovém sadu.

Ve filmu a v TV se začal objevovat v pol. 80. let, kdy na sebe upozornil titulní postavou novináře, za jejíž ztvárnění v polodokumentárním dramatu Malarek (r. R. Cardinal) byl nominován na výroční kanadskou film. cenu Genie. Další výrazné úlohy mu poskytl kanadský nezávislý režisér arménského původu Atom Egoyan: titulní role odhadce škod pro pojišťovnu v Odhadci (nominace na cenu Genie) a moderátor Eric z erotického nočního klubu v psychologickém dramatu Exotica.

Někteří jeho hrdinové jsou vystaveni nebezpečí smrti, např. podivínský odborník na dopravní nehody Vaughan v erotickém thrilleru podle kultovního románu J. G. Ballarda Crash (r. D. Cronenberg) a armádní kapitán Staros ve válečné fresce Tenká červená linie (r. T. Malick). Příležitostně se vrací k divadelní činnosti; v létě 2000 se představil na jevišti newyorského divadla Circle in the Square jako jeden z protagonistů dramatu Sama Sheparda Opravdový Západ.

Jeho nejslavnější role přišla všakv roce 1990, když si ve filmu Želví nindžové zahrál bývalého hokejového brankáře Caseyho Jonese.

Mohli by vás také zajímat…