zavřít
Upravit životopis

Životopis

Eliza Hope Bennett se narodila v roce 1992, 17. března v Reading, Berkshire v Anglii. Své jméno získala po postavě z románu od Jane Austinové, Pýcha a předsudek - Elizabeth "Lizzi" Bennettové.
Odmalička se věnuje herectví, hlavně ve školních představeních. V londýnském divadle Paladium si zahrála roli v Jemima Potts. Když jí bylo deset let zahrála si v seriálu Zachraň mě!. Více jí, ale proslavila menší role princezny Arabely ve filmu Princ a já, který se točil taky mimo jiné v České republice. V roce 2005 si zahrála v TV filmu Supernova. Ve stejný rok stvořila roli ve skvělém filmu Kouzelná chůva Nanny McPhee a zde si zahrála dceru Colina Firtha, který byl obsazen do role otce pěti dětí. Střihla si roli ve filmu Střelec v ohrožení roku 2007.

V roce 2008 přišel její největší film - Inkoustové srdce(k fimu nazpívala i píseň - My Declaration). Eliza v něm stvárnila roli Maggie Folchart a s otcem Moem(Brendan Fraser) s pomocí skutečných i imaginárních přátel se vydávají na vzrušující výpravu za fantasy dobrodružstvím, plného ďábelských zloduchů, knížek a nebezpečí.

O rok později zasahuje rolí ve hvězdně obsazeném filmu From Time To Time. V letošním roce Eliza spolupracovala na thrilleru Perfect Life(Perfektní život) a také na filmu F, kde hraje Kate Anderson. Niní žije v Readingu a navštěvuje školu Italia Conti Theatre School v Londýně.

Mohli by vás také zajímat…