zavřít
Upravit životopis

Životopis

Je nejmladší ze tří dcer obchodníka řeckého původu. Po rozvodu rodičů vyrůstala u matky a nevlastního otce na farmě ve Vermontu. Původně se chtěla stát veterinářkou, ale zájem o divadlo, jemuž se na střední škole věnovala, způsobil, že po maturitě odešla studovat herectví na chicagskou Goodman School of Drama.

V roce 1984 přesídlila do New Yorku, kde byla obsazena do role Nory v zájezdové inscenaci hry Neila Simona Vzpomínky na Brighton Beach, s níž se posléze představila také na Broadwayi. Vystřídala několik divadelních souborů (mj. Playwright's Horizon, New York Ensemble Theater, Steppenwolf Theater Company, Shakespeare in Park), než se prosadila také ve filmu.

První rolí, s níž na sebe výrazněji upozornila, byla postava upjaté Susan Lawrenceové, pracovnice firmy s hračkami, která se zamiluje do svého nového kolegy (Tom Hanks), netušíc, že ve skutečnosti jde o malého chlapce, v úspěšné rodinné komedii Velký (r. P. Marshallová). Vedle komediálních postav vytvořila i několik ryze dramatických úloh, z nichž vyniká především Ann Kayeová, manželka potomka polsko-židovských přistěhovalců (Aidan Quinn), v nostalgické rodinné sáze Avalon (r. B. Levinson).

V letech 1985-90 byla provdána za divadelního herce a režiséra Terry Kinneyho a nyní je jejím životním partnerem režisér Maurice Phillips, v jehož černé komedii Enid spí ztělesnila blonďatou maloměstskou dívku jménem June, která náhodně usmrtí svou sestru (Maureen Muellerová), když byla s jejím manželem (Judge Reinhold) přistižena in flagranti.

V roce 2005 si mj. zahrala v romantické komedii Láska na inzerát (režie Gary David Goldberg). Objevila se zde jako Carol, která se spolu se svou sestrou Christine (Ali Hillis) snaží za každou cenu najít partnera své další, nedávno rozvedené sestře Sarah (Diane Lane)

Mohli by vás také zajímat…