zavřít
Upravit životopis

Životopis

Ellen DeGeneres se narodila 26. ledna v malém městě ve státě Louisiana. Vyrůstala v New Orleans a v Texasu. Předtím než se upsala televizní komedii, prošla mnoha příležitostními proceni,od loupačky ústřic až po malířku domů. Její první vystoupení se uskutečnilo na neformální párty u přátel. Nejenže kamarády pobavila, ale začala také pracovat na osobitém, ženském, lehce neurotickém charakteru, kterým později oslovila široké publikum.

Nejdříve se představovala v kavárnách a klubech v New Orleans,později po celé zemi. V roce 1982 dokázala zvítězit v soutěži kabelových televizí nazvané Nejzábavnější osobnost Ameriky. Na počátku 90. let zaznamenala úspěch v sitcomech Laurie Hill a Open House. Vyhrála rovněž American Comedy Award za nejlepší ženský výstup.

Televize ABC nabídla Ellen v roce 1994 vlastní sitcom, který se jmenoval These Friends Of Mine. Seriál byl tak úspěšný, že v následujícím roce se jej televize rozhodla pojmenovat prostě Ellen.

Svou orientaci si Ellen DeGeneres uvědomila během dospívání. Ze vzrůstající popularitou se neúnavně zvětšila propast mezi jejím soukromým a veřejným životem. Ellen tomu chtěla udělat přítrž coming outem, během třetí série svého sitcomu. Chtěla vystoupit nejen jako lesbická herečka, ale také učinit z hlavní hrdinky své druhé ego.

Mohli by vás také zajímat…