zavřít
Upravit životopis

Životopis

Ellen Pompeo se narodila v Massachusetts, dětství strávila v New Yorku. Její otec měl italský původ, matka zemřela, když jí byly čtyři roky.

V dospělosti se přestěhovala do Miami, kde se uchytila coby barmanka. Potkala zde módního fotografa Andrewa Rosenthala, s nímž odjíždí zpátky do New Yorku (prožijí spolu několik let, roku 2003 se rozcházejí).

V roce 1996 si poprvé zahrála v několika reklamách a menších televizních projektech. Zlomovým rokem se pro její kariéru ukáže být hned ten první v novém miléniu. Právě v roce 2001, kdy – rozhodnuta prosadit se jako herečka – přijíždí do Los Angelese, je režisérem Bradem Silberlingem vybrána pro vedlejší roli Bertie v dramatu "Půlnoční Míle". Navzdory hvězdnému obsazení nejde o příliš kvalitní film, stál však na počátku mnoha malých rolí, přes které se Pompeová propracovala až k roli hlavní. Mnohdy šlo o postavy natolik malé a nevýznamné, že se tvůrci ani neobtěžovali zařazovat podstatnou část jejich scény do finálního sestřihu daného filmu. Což je případ "Daredevila" i Věčného svitu neposkvrněné mysli, v němž ji jako ex-přítelkyni Jima Carreyho můžete vidět pouze ve speciální dvoudiskové DVD edici, která je u nás nedostupná. Trošku víc byla vidět ve Spielbergově příjemném retru "Chyť mě, když to dokážeš" nebo v komedii s Willem Ferrellem, Vincem Vaughnem a Lukem Wilsonem (tedy členy tzv. Frat Packu) "Mládí v trapu. Před seriálem "Chirurgy" hostovala v seriálech: "Zákon a pořádek" a "Přátelé".

Mohli by vás také zajímat…