zavřít
Upravit životopis

Životopis

Vyrůstala v New Jersey a v Jižní Africe, kde byl otec profesorem chemie. Vystudovala drama a anglickou literaturu na britské Rhodes University. Tři roky účinkovala v johannesburgské divadelní společnosti National Theatre Company, kde hrála především v klasickém repertoáru. Na základě divadelních výkonů dostala jednu z hlavních úloh v rasovém TV dramatu Soukromý život.

V roce 1991 se vydala do Los Angeles, kde nejprve pracovala jako číšnice v Nowhere Cafe a v telemarketingu tamní opery. Prosadila se rolí Helen Hirschové, služky velitele koncentračního tábora Goetha (Ralph Fiennes), v proslulém okupačním dramatu Schindlerův seznam (r. S. Spielberg).

Nejlépe se jí daří vykreslovat portréty osudových žen: svedená a opuštěná Bella Fordová, jenž způsobí tragédii v rodině venkovského obuvníka (Tom Bell), v historickém melodramatu podle románu H. E. Batese Osudný červenec (r. Ch. Menaul); servírka Mallory Dossová, která využije právníka (Kenneth Branagh) na odstranění svého psychopatického otce (Robert Duvall) kvůli jeho majetku, v thrilleru podle předlohy Johna Grishama Perníkový dědek (r. R. Altman).

Mohli by vás také zajímat…