zavřít
Upravit životopis

Životopis

Je dcerou divadelního herce Rogera Lloyda Packa a sekretářky dramatika Harolda Pintera; rodiče se rozvedli, když jí byly tři roky. Díky své vzpurné povaze vystřídala osm škol, než vystudovala hereckou školu Italia Conti Stage School v Londýně. Od dětství projevovala herecký talent, proto ji otcův agent doporučil scenáristovi a režisérovi Davidu Lelandovi, který hledal hlavní představitelku pro svůj režijní debut, satirický film Měli jste být se mnou.

Úloha předčasně vyspělé, ale velmi problémové dívky Lyndy, která provokuje obyvatele malého přímořského města poč. 50. let svým sexuálně nevázaným chováním, učinila rázem z E. L. velký herecký objev; za svůj výkon byla oceněna Národním sdružením film. kritiků a zároveň byla nominována na cenu BAFTA 1987.

Na svůj úspěch neméně zdařile navázala hned svou následující titulní rolí brooklynské prostitutky, jejíž nevlastní mafiánský otec (Peter Falk) se vrací po třinácti letech z vězení, v komedii Cookie (r. S. Seidelmanová). Svůj spontánní herecký projev dokázala daleko lépe využít v postávách rebelantských dívek pochybné pověsti než v úlohách spořádaných venkovských dívek (V nepřátelském poli, Teče tudy řeka).

Mohli by vás také zajímat…