zavřít
Upravit životopis

Životopis

Emily Jean Perkins se narodila 4. května 1977 ve Vancouveru, Kanada. Objevuje se v kanadských a amerických filmech a televizní seriálech. Její profesionální herecká kariéra začala již v 10 letech hlavní rolí ve filmovém debutu z roku 1989 Small Sacrifices. Následující rok získala ocenění YTV (National Youth Achievement award) za role v televizním seriálu Mom P.I., filmu Cokoliv za přežití (Anything to Survive) a ve filmové adaptaci bestseller Stephana Kinga To (It), kde se objevila vedle mladého Jonathana Brandise a Setha Greena.

V dospělosti se Emily Perkins objevila ve snímcích Insomnia a Prozac Nation, jako hostující hvězda v televizním seriálu The X-Files (5 série, 17 epizod), ve vzdělávacím pojektu pro děti Mentor a v uznávaném komediálním dramatu Dead Like Me (2 série, 15 epizod). Úspěch jí přinesla vlkodlačí trilogie Moje sestra vlkodlak 1, 2, 3 (Ginger Snaps, Ginger Snaps: Unleashed a Ginger Snaps Back: The Beginning), za které získala i některá ocenění.
V této době ji můžeme vidět v pokračování úspěšného kanadského seriálu Da Vinci's Inquest, kde se vrátila ke své roli.

V roce 2004 Emily Perkins a její přítel adoptovali dva její bratrance (10 a 13 let), protože se o ně jejich biologičtí rodiče nemohli postarat. Také učila herectví na University of Wales, Aberystwyth v akademickém roce 2005-2006.

Mohli by vás také zajímat…