zavřít
Upravit životopis

Životopis

U Emmanuela se projevil hudební talent již v útlém věku. Rád zpíval a hrál na klavír. Vystudoval Střední školu ekonomickou. Po maturitě si musel vybrat. Buď zpěv, nebo ekonomie. Vyhrála láska k hudbě. Manu nastoupil do pěvecké třídy na konzervatoř v le Mans. Tehdy mu bylo 21 let. Školu ukončil s výbornými výsledky.

V roce 2004 se Manu zúčasnil konkurzu na hlavní roli v připravovaném muzikálu Le Roi Soleil. V prvním kole se z 3000 účastníků probojoval do druhého kola, kde zazpíval povinnou píseň Etre a la hauteur tak, že třetí kolo už neproběhlo.

Muzikál ho vynesl až na vrchol francouzského hudebního nebe. Představení Le Roi Soleil byly nepřetržitě dva roky vyprodány. Nic však netrvá věčně. Muzikál v polovině roku 2007 zkončil.

V té době již je v prodeji Emmanuelovo první solové album (la) ou je pars, které slaví ohromný úspěch, nejen ve Francii.

V lednu v roce 2008 ho srazilo auto, měl zlomené 3 žebra a vyvrknutý kotník. O rok později srazilo auto jeho dvojče Nicolase ten upadl do kómatu a 28.1.2009 bohůžel umírá.

Dnes je Emmanuel na svém prvním solovém turné a prohlašuje, že účinkovat v muzikálu bylo krásné, ale teď už bude jen Emmanuelem Moirem.