zavřít
Upravit životopis

Životopis

Je dcerou fotografa a novinářky a vnučkou slavného herce Louise Seignera (1903-1991), který účinkoval v několika desítkách filmů od 30. let a působil v divadle Comédie-Française.

Přestože vyrůstala v rodině s bohatou hereckou tradicí, herectví ji vůbec nelákalo. Ve čtrnácti letech začala pracovat jako modelka, což ji záhy přivedlo také k filmu.

Odbornou hereckou průpravu získala u Francise Hustera v Kurzech Florent. Zásadní zlom v jejím životě i kariéře učinil režisér polského původu Roman Polanski. Nejenže se za něho roku 1989 provdala a má s ním dceru Morgane (nar. 1993) a syna (nar. 1998), ale stala se protagonistkou jeho některých filmů, v nichž ztělesnila postavy naivních i vášnivých, tajemných a bezradných, nevyzpytatelných a rafinovaných osudových dívek: nekonformní dívka Michelle, jejíž pašovaná zásilka se omylem dostane do rukou amerického kardiologa (Harrison Ford), v kriminálním thrilleru Frantic; sexuálně výstřední francouzská tanečnice Mimi, která dožene svého invalidního manžela (Peter Coyote) po mnohaletém trýznivém soužití k tragickém činu, v erotickém dramatu podle knihy Pascala Brucknera Hořký měsíc; ďábel vtělený do krásné dívky v adaptaci románu Artura Péreze-Reverta Devátá brána.

Za roli asistentky zesnulého ředitele významného klenotnictví Nathálie v thrilleru ze zákulisí obchodu s drahokamy Place Vendôme - Svět diamantů (r. N. Garciová) byla nominována na Césara 1998.

Její mladší sestra Mathilde Seignerová (nar. 1968) je rovněž film. herečkou.

Mohli by vás také zajímat…