zavřít
Upravit životopis

Životopis

Enzo Nicolás Pérez je argentinský fotbalový záložník a reprezentant, v současnosti působí v portugalském klubu Benfica Lisabon.

Klubová kariéra

S Estudiantes de La Plata vyhrál jedenkrát Pohár osvoboditelů a v roce 2010 Aperturu 1. argentinské ligy.

Benfica Lisabon
8. června 2011 podepsal pětiletý kontrakt s Benficou Lisabon, kam přestoupil z argentinského celku Estudiantes de La Plata. Poté, co prodělal vážné zranění kolena byl v únoru 2012 poslán na hostování zpět do Estudiantes de La Plata.

V Evropské lize 2012/13 se s Benficou probojoval až do finále proti anglickému celku Chelsea FC. V semifinále 2. května v odvetném zápase s tureckým Fenerbahçe SK odehrál kompletní počet minut. Benfica zvítězila 3:1, smazala prohru 0:1 z prvního zápasu v Istanbulu a postoupila do finále, kde podlehla Chelsea FC 1:2 gólem z nastaveného času. Enzo nastoupil v základní sestavě.

S Benficou nepostoupil ze základní skupiny C do vyřazovacích bojů Ligy mistrů 2013/14, portugalský tým v ní obsadil třetí místo. Benfica nicméně pokračovala v Evropské lize 2013/14, kde se propracovala po roce opět do finále.

Reprezentační kariéra
Pérez debutoval v národním týmu Argentiny 30. září 2009 (Argentinu tehdy vedl Diego Maradona) v přátelském utkání s Ghanou (výhra 2:0).

Enzo Pérez

31 let, fotbalista