zavřít
Upravit životopis

Životopis

Zpěvák, skladatel, baskytarista a hráč na klávesy, televizní umělec, revolucionář v jedné osobě, který renovuje pohled na dnešní muziku a reprezentuje jakýsi zlom mezi tradiční kubánskou hudbou 21. století.
K překvapení všech, je Alfonso X přirovnáván k Princovi, Brianovi Eno nebo k Davidu Byrnemu. Je to umělec, ztělesňující enormní vitalitu a novou hudební vlnu na ostrově. Kdybychom ho měli popsat jedním slovem, je to talent od kosti.

Narodil se v roce 1972, vystudoval Manuel Samuel Conservatory na Kubánské národní umělecké škole jako nejmladší muzikant na Kubě. Svým excelentním hudebním vzděláním renovuje světovou hudební scénu. Jeho rodiče Carlos a Eel jsou leadři známé kapely Synthesi, která pracuje z afro-kubánskými rytmy.

V roce 1992 si X Alfonso našel kapelu „ Havana“, která je velice populární u kubánské mládeže od první poloviny 90. let. V listopadu 1999 nahrál první sólové album „Real World“. Díky tomu byl nominován na Latinské Grammy 2001 rovnou ve třech kategoriích: Nejlepší píseň, Umělecký objev a Nejlepší album roku. V roce 2001 vyprodukoval druhé CD s názvem „X More“, s tímto albem přišla také nominace na Latinské Grammy v roce 2002 v kategorii Rap Hip Hop.
Jeho poslední album „Civilización“ (2005) dává hold tradičním kubánským rytmům, které vycházejí za současného moderního směru, nejvíce však inklinuje k hip hopu.

Equis Alfonso

45 let, zpěvák, skladatel, baskytarista a hráč na klávesy, televizní umělec