zavřít
Upravit životopis

Životopis

Narodil se v americkém Milwaukee. Navštěvoval střední školu v Mukwonago, Wisconsin, kde maturoval v roce 1993. Má dva bratry - Roba a Bretta. Byl členem divadelního kroužku a zahrál si v mnoha hrách. Také k muzice měl blíž než ke kterémukoli školnímu předmětu, a tak pokud zmizel za školu (a nebyla to výjimka), našli ho u jeho oblíbených bubnů. Po skončení školy se dlouho rozhodoval, jestli do budoucna zvolí muziku nebo film.

"Nevím, co mě vlastně baví víc, a tak se snažím co nejvíc skloubit obojí dohromady," říká a slova doplnil činy, když založil vlastní produkční společnost.. U několika filmů se tak objevil jako hudební poradce např. film "Life as a House".

Eric je velkým fanouškem Marylina Mansona. V roce 2003 dokonce hrál v Mansonově klipu "Saint", ale tento videoklip nebyl v USA nikdy uveřejněn.

Před kamerou se Eric poprvé objevil v roce 1999 v televizním filmu Dodge´s City a poté si zahrál v několika seriálech. Nabídka na roli v Kriminálce Las Vegas přišla v roce 2000 a zajistila mu celosvětovou pozornost.

"Greg je sympaťák. Myslím, že bych si s ním v mnoha věcech rozuměl," srovnává se Eric se seriálovou postavou.

U divaček jednoznačně zvítězil a to mu pomohlo i v další kariéře. O miláčka žen projevili zájem filmoví producenti a nejspíš o něm ještě uslyšíme.

Eric však nezapomíná ani na prkna, která znamenají svět. Je v angažmá hollywoodského divadla Stages Theatre Center.

Líbí se mu hudba Islandské skupiny Sigur Rós.

Během natáčení seriálu Kriminálka Las Vegas žil Eric několik měsíců v domácnosti kolegy z CSI, George Eadse, kde se staral o jeho psa, Mavericka, protože George byl mimo město a Eric se nabídl, že mu psa pohlídá.

Eric má psa, zlatého retrievra, který se jmenuje Dax.

V současné době žije v Los Angeles.

Mohli by vás také zajímat…