hokejista

7. ledna 1992
32 let
Upravit profil
Erik Gudbranson je kanadský hokejový obránce.Hráčská kariéraS juniorským profesionálním hokejem začínal v týmu Ottawa Jr. 67's Min. Midg. AAA v lize OEMHL v sezóně 2007/08 kdy za 70 odehraných zápasů získal 118 trestných minut. V roce 2008 byl...

Erik Gudbranson je kanadský hokejový obránce.

Hráčská kariéra
S juniorským profesionálním hokejem začínal v týmu Ottawa Jr. 67's Min. Midg. AAA v lize OEMHL v sezóně 2007/08 kdy za 70 odehraných zápasů získal 118 trestných minut. V roce 2008 byl draftován do OHL v 1.kole (celkově 4.) týmem Kingston Frontenacs. Po draftu se připojil k týmu Kingston Frontenacs a hned v první sezóně v lize OHL nasbíral za 63 zápasů 22 bodů ale jeho tým nepostoupil do play off. V následující sezóně musel pak vynechal 27 zápasů kvůli mononukleóze v sezóně 2009/10. Po uzdravení odehrál 41 zápasů ve kterých vstřelil dva góly a 21 asistencí. V play off odehrál sedm zápasů, v nichž vstřelil jeden gól a dvě asistence ale tým prohrál s Brampton Battalion v prvním kole play-off 3:4 na zápasy. Po sezóně získal Bobby Smith Trophy, což je trofej, který dokázal nejlépe zkombinovat, jak sportovní, tak i studentské úspěchy. V roce 2010 byl draftován do NHL v 1.kole (celkově 3.) týmem Florida Panthers.

Ocenění a úspěchy
- 2008/2009 OHL Druhý All-Rookie Team
- 2009/2010 OHL Bobby Smith Trophy
- MSJ 2011 Nejlepší střelec na pozici obránce

Zajímavosti
22. ledna 2011 v OHL v zápase proti Oshawa Generals nejprv tvrdě srazil o mantinel protihráče J.P. LaBarda a poté ho napadl. Gudbranson dostal stop na 8 zápasů.

Důležitá data
- 24. března 2008 zaznamenal první asistenci v OHL proti týmu Belleville Bulls.
- 23. ledna 2009 vstřelil první gól v OHL proti týmu Erie Otters brankáři Jaroslav Janus v první třetině v čase 3:17 v přesilové hře.