zavřít
Upravit životopis

Životopis

Narodila se v Jasperu, Albertě jako dcera ukrajinských rodičů - matka ředfitelka střední školy a otec železničář.

Studovala divadlo na University of Victoria a získala bakalářský titul v oboru krásné umění v divadle v roce 2000.

Svou hereckou kariéru odstartovala ve Vancouveru a mezi lety 2000 - 2005 se objevila ve více než tuctu televizních seriálech a televizních filmech před tím, než získala roly Kate v Godiva´s. Její práce v průběhu této doby zahrnovala také hlas ze Sylanu v poslední epizodě Dark Angel and TV film Family Sins. Objevila se také v Legend of Earthsea (2004 a hrála sériovou vražedkyni ve filmu Ripper II (2004).

Dále se objevila v USA TV seriálu Glory Days (2002), který však neměl dlouhou životnost.

Získala nominaci na cenu Leo za její první sezónu v Godiva´s a v roce 2006 nominaci na cenu Gemini za nejlepší herecký výkon herečky v pokračující hlavní dramatické roli. Tutéž cenu získala také v roce 2009 za roli Ericy v serílá Být Ericou (Being Erica).

Od konce seriálu Godiva´s, pokračovala Erin v práci pro televizi a objevovala se v krátkých filmech. V roce 2007 se objevila ve filmech Bionic Woman, Flash Gordon a The L Word. Měla hlavní roli v televizním filmu Smokejumpers, režírovaným Johnem Terleskym.

V současné době Erin září v televizním seriálu Být Ericou (Being Erica). Hlavní role Ericy Strange jí byla nabídnuta, když natáčela v Los Angeles The L Word. Erin se také objevila v The CW´s Life Unexpected jako Alice - manažerka rádiostanice.


Mohli by vás také zajímat…