zavřít
Upravit životopis

Životopis

Vystudoval umění a anglickou literaturu na Wayne State University a na základě stipendia absolvoval dramatickou fakultu Yale University. Už během studií byl členem nejstaršího černošského divadelního souboru v zemi, Concept East v Detroitu. Jako profesionální herec debutoval v losangeleské inscenaci muzikálu Lonnieho Eldera Daddy Goodness. Seznámení s režisérem Gordonem Parksem ho přivedlo k filmu a do TV.

K jeho nejznámějším úlohám patří Winston Zeddmore, černý pomocník krotitelů duchů ve dvou úspěšných duchařských komediích Krotitelé duchů a Krotitelé duchů II (obě r. I. Reitman). Dramaticky bohatou roli představuje postava retardovaného černocha Solomona, který pomůže zachránit rodinu svých nedávných zaměstnavatelů před psychopatickou chůvou (Rebecca De Mornayová), v psychothrilleru Ruka na kolébce (r. C. Hanson).

Většinou ve filmech ztělesňuje příslušníky různých bezpečnostních složek (Útěk z Absolomu, Vrána, Rockeři, Pan Magor). Často účinkuje v TV jako host (mj. seriály Fantasy Island, The Incredible Hulk, Taxi, Gimme a Break, The A-Team, Webster, St. Elsewhere) a byl stálým členem hereckých souborů v seriálech Highcliffe Manor (1979), The Last Precinct (1986, Poslední okrsek) a Broken Badges (1990-91, Rozbitý odznak).

Mohli by vás také zajímat…