zavřít
Upravit životopis

Životopis

Eugene Byrd se narodil 28. srpna 1975. Střední školu vystudoval v roce 1993. Jeho první role byla ve filmu "My Little Girl" ("Moje malá holka" 1986) v roli Arthura. O pět let později hrál ve filmu "Murder in Mississippi" ("Vražda ve státě Mississippi" 1990) jako Ben Junior.

Jeho další filmová role byla ve filmu "Perfect Harmony" (1991) s Davidem Faustinem (Známe ho ze seriálu "Married with children" "Ženatý se závazky") a se Seanem Whalenem (seriál "Lois & Clark: New Adventures of Superman").

V roce 1991 začala jeho herecká kariéra. Hrál v seriálu "Law & Order" ("Právo a pořádek", díl: Mushrooms) postavu Tonela Ottena, dále v seriálu "Beverly Hills 90210" (díl: Ashes to Ashes) Robinsona Ashe Juniora. Ve filmu s názvem "Bad Attitudes" ("Roštˇáci" 1991) hrál Jamese a v seriálu "Are You Afraid of the Dark" (1992) hrál postavu jménem Weeds (díl: The Tale of Super Specs).

V roce 1993 jsme ho mohli vidět v seriálu "Chris Cross". Seriál byl o dvou kamarádech na střední škole. Seriál se točil v Kanadě. Tam Eugene hrál společně s Rachel Blanchard (filmy např.: "Hadi v letadle", "Vezmi mě zpátky"). Seriál byl populární, ale byl zrušen.

V roce 1995 hrál s Johnnym Deppem ve filmu "Dead Man" ("Mrtvý muž" 1995) jako Johnny "The Kid" Pickett , v roce 1996 natočil film "Sleepers" ("Spáči" 1996) a komedii "Twisted".
O dva roky později se objevil ve filmech "The Substitute 2: School's Out" (1998) a "Went to Coney Island on A Mission from a God... Be Back by Five" (1998).

Televizní stanice CBS přidala Eugene do seriálu "Promised Land". Když ale v seriálu skončil, fanoušci si stěžovali. Seriál tedy změnil režiséra, který Eugeneovi hned dal roli. Jeho nejlepší díl z tohoto seriálu ale nebyl odvysílaný a seriál byl nakonec zrušen.

V legendárním seriálu "The Outer Limits" ("Krajní meze", díl: Father & Sons) hrál postavu Ronnieho Della.

V roce 2000 se Eugene objevil opět v seriálu "Law & Order: Special Victims Unit" ("Zákon a pořádek:Útvar pro zvláštní oběti", díl: The Third Guy) v roli Carlose Mediny. V tom samém roce se objevil ještě v dalších seriálech jako "Third Watch" ("Třetí hlídka") a "D.C.".

Do filmových rolí můžeme ještě zahrnout docela významnou roli ve filmu "Enslavement: True Story of Fanny Kemble" ("Zotročení: Příběh Fanny Kembleové" 2000), kde hrál Jacka a ve filmu "White boys" (1999) ztvárnil Khalida.

V roce 2001 jsme ho mohli vidět např. v seriálu "The Education of Max Bickford" (2001, díl: Who is Breckenridge Long?) jako Ryana.

Hrál i v 5-ti dílech seriálu "For Your Love".

V roce 2002 si zahrál postavu Winka ve filmu "8 mile" ("8. míle"), kde hrál i Eminem.

Mohli by vás také zajímat…