zavřít
Upravit životopis

Životopis

Eva Braunová se narodila v Mnichově. Byla prostřední ze tří sester a v šestnácti začala studovat klášterní školu. Měla velmi přísného otce, který ji nedopřával žádné kapesné a mladá Eva, za účelem menšího přivýdělku, odpovedela na inzerát mnichovského fotoateliéru. V ateliéru dělala dojem osmáctileté, naivní dívenky, která vypadala jako panenka z reklamních fotografií. Do svého zaměstnání chodila kolem restaurace Osteria Bavaria, kde byl častým návštěvníkem vůdce Německa Adolf Hitler. Když 4. října navštívil majitele ateliéru, Heinricha Hoffmanna, Adolf Hitler, nemohl si nevšimnout krásné, štíhlé blondýnky. Heinrich pochopil, že se Hitlerovi velmi zalíbila a proto jim sprostředkoval setkání. Ve stejném měsíci Hitler pozval Evu na představení do divadla, čímž u ní zabodoval, protože Eva Braunová milovala umění . Další den od ní dostal krátký vzkaz: " Počítám hodiny, kdy se opět setkáme."

Eva svým vzhledem vyhovovala aríjským nárokům Hitlera. Pří káždé schůzce se jí velmi dvořil. Obdivoval její krásku, dokonce ji nazýval Rusalkou. Stýkali se v bytě Hoffmana, ale chodili i do kina, divadla a čajovny, ale nikdy nebyli na veřejnosti sami . Vždy je doprovázel Hitlerův pobočník Brückner a Eva jezdívala jiným autem než Hitler. Když v roce 1931 spáchala sebevraždu Geli Raubalová ze zklamání, že ona nebude Hitlerovou vyvolenou. Později si Hitler uvědomil , že by vztah s Braunovou mohl negativně ovlivnit jeho politickou kariéru, a tak svůj utajovaný vztah ještě více omezil. Politika Hitlera hodně zaměstnávala a tak nechal Evě zavést do domu telefon, který směla zvednou jen ona. Její neustálé čekání na telefon ještě více umocnila dcera Hoffmanna Henrieta, která se Evu snažila provokovat ukázkami fotek, na kterých byl Hitler zachycen s ženami.

Eva Braunová tyhle situace těžce nezvládala, a proto se rozhodla spáchat sebevraždu. Vzala otcův revolver a střelila se do krku. Kulka těsně minula tepnu a Eva skončila v nemocnici. Ještě před sebevraždou poslala Hitlerovi dopis na rozloučeným. On přerušil všechna jednání a spěchal do nemocnice, kde ležela Eva mimo ohrožení života. Od téhle události ji Hitler jmenoval jeho osobní sekretářkou a daroval jí vilu v Mnichově. Eva bylá stále nejistá vztahem s Hitlerem. Věděla, že si ho nikdy nevezme , protože by mu zničila jeho kariéru. Eva nikdy nemluvila do Hitlerovi politiky. Když ji v její vile navštívila sestra, Eva ji před setkáním s vůdcem varovala: "Zapamatuj si, ani slovo o politice. To není naše starost zajímat se o řízení státu. Jestliže tě führer jednou pošle za tu tvou všetečnost do koncentračního tábora, nemysli si, že tě budu zachraňovat."

Eva při svém vztahu nikdy neřekla ani slovo na obranu židovského obyvatelstva a dělala, že o vyvražďování židů nic neví. 29. dubna 1945 se Hitler po dlouhém, patnáctiletém vztahu s Evou, oženit. Svatba se uskutečnila den před Hitlerovou a Evinou sebevraždou. Teprve tímto činem milenka Adolfa Hitlera vystoupila ze stínu svého manžela.

Eva Braunová

33 let, Manželka Adolfa Hitlera