zavřít
Upravit životopis

Životopis

1988-1991 - kromě gymnaziálního studia se věnuje sólovému i sborovému zpěvu (pěvecký sbor Iuventus cantans, folklórní skupina Trdlo, hostování ve folkové skupině Kamelot), hraje na klavír, flétnu, tančí, sportuje.

Jako patnáctiletá se seznamuje s divadlem - externě hraje a posléze hostuje ve Východočeském divadle v Pardubicích (V+W: Sever proti jihu, Kat a blázen, V. Vančura: Markéta Lazarová atd,)

1992 - studuje pražskou DAMU, hostuje v Národním divadle (Shakespeare: Zimní pohádka, Euripidés: Médea, Ibsen: Peer Gynt, Syne: Hrdina západu atd.)

1996 - 2003 po absolutoriu se stává členkou divadelního spolku Kašpar, kde působí až dodnes. Odehrála zde v hlavních i menších rolích desítky představení (Za vším vězí ďábel, Sestup Orfeův, Třináctery hodiny, Štědrý den, Richard III., Růže pro Algernon, Krysař, Černí býci, Řekni větší lež,

Krvavá svatba, Na Havla!, Účtování v domě božím atd., atd.). Hostovala v divadle Na Prádle (Pohleď, a budeš udiven), účinkovala na Letních Shakespearovských slavnostech (Marná lásky snaha, Král Lear), příležitostně se věnuje dabingu, zpívá, občas trénuje akrobacii.Role Sabriny ve filmu Juraje Jakubiska Postcoitum, je její první velkou filmovou příležitostí. Hraje v seriálu Tv Nova Ulice advokátku Elen Mrázovou.

Mohli by vás také zajímat…