zavřít
Upravit životopis

Životopis

Eva Henychová je nejen zpěvačkou, kytaristkou, skladatelkou i textařkou v jedné osobě, ale především charismatickou osobností, která dokáže zasáhnout srdce lidí všech generací. Její písně jsou osobní výpovědí člověka, který umí nahlédnout hluboko pod povrch skutečností všedního života.

Narodila se ve Zlíně, od dětství se věnuje zpěvu a hře na kytaru.Ve svých 11-ti letech zaujala v jedné z hlavních rolí v dětském seriálu "My holky z městečka". Po maturitě na gymnáziu byla přijata na Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze, kde vystudovala současně dva obory - kytaru a zpěv. Absolutoriem se započala její profesionální umělecká kariéra.

Vystupuje po celé republice, vyhledává zejména prostory menších klubů, čajoven, hradů, zámků, kostelů a kaplí, kde její něžná hudba s texty provokujícími k přemýšlení nejlépe vyzní. Uskutečnila také několik cest k českým krajanům do zahraničí - byla např. v Polsku, Chorvatsku, Rakousku, Belgii, Španělsku. Nevyhýbá se ani akcím benefičního charakteru či koncertům pro odsouzené ve věznicích. Na podzim roku 2003 oslavila svůj tisící koncert, což je vzhledem k jejímu mládí ohromující číslo.

Na svém kontě má tři alba, Svítání (1996), Za stěnou z papíru (2000) a Všechno je jinak (2004). Se svou písňovou tvorbou seznamuje posluchače na nejrůznějších místech naší vlasti.

Eva Henychová

43 let, herečka, zpěvačka, textařka, kytaristka