zavřít
Upravit životopis

Životopis

Eva Hurychová se narodila 23.4.1950 v Praze.

Na sklonku sedmdesátých let zpívala Eva Hurychová v triu Letokruhy. Později založila vlastní, rockově laděnou skupinu Drops, v níž se prezentovala jako zpívající autorka. V roce 1982 se setkala s hudebníkem Janem Neckářem, což znamenalo úspěšný zlom v její kariéře. Honza pro ni začal komponovat a vznikla spolupráce se skupinou Bacily, která vyvrcholila album Dnes na tom záleží a hity jako Já příjdu, Má sestra Helga, To chce mít svůj systém... Rok nato Eva obsadila v anketě Zlatý slavík 11. místo.

Kromě koncertování napsala jako autorka několik písní pro jiné zpěváky (Michal David, Stanislav Hložek a Petr Kotvald). Od roku 1986 v úspěšném rozjezdu pokračovala se svou novou doprovodnou skupinou Pudr. O rok později se vdala a plánovala rodinu. Po roce 1990 účinkovala v pořadech Luďka Soboty a Jana Rosáka. V roce 1993 se jí narodily dvojčata a Eva se kariéry vzdala. Jen jako vzpomínku natočila maxisingl se svým největším hitem Já přijdu a logopedickou pomůcku pro děti Brouzek pro tvůj jazýček. A Bonton vydal výběr jejich největších hitů na cédéčku 20x Eva Hurychová a dvě navíc.

Na podzim 2006 se po delší pauze vrátila ke zpívání i skládání a textování a natočila dvě původní písničky - Voda a kámen a Mám pro tebe dárek - i novou verzi hitu Já příjdu. Poté přišly na řadu i cover verze jejich dávných šlágrů Chybička se vloudí a Už nám svítá. Skladby vyšly v roce 2007 na výběrových albech zamilovaných písní nejen pro zamilované Dávno tě znám, S tebou mě baví žít, Chtěl bych tvou lásku a Proč nemůžu tě znát v Producentském centru Františka Rychtaříka.

Nyní se Eva Hurychová věnuje i pomoci ženám, které se stejně jako ona staly oběťmi domácího násilí. O svém těžkém osudu vyprávěla i v televizních pořadech Případ pro reportérku (Česká televize), Top 10 a Krimi Live (Prima).

Autor : uživatel Kralicek896