zavřít
upravit profil

herečka, zpěvačka, skladatelka, textařka, baskytaristka, překladatelka

narozena: None 

Upravit životopis

Životopis

Eva Turnová, emancipovaná žena se širokým profesním záběrem, je nejen hudebnicí, ale také si vyzkoušela roli herečky (věnuje se jak divadlu tak filmu) nebo překladatelky.

Eva vystudovala střední hotelovou školu, potažmo absolvovala studium češtiny a anglického jazyka, a to na Karlově univerzitě. Eva také absolvovala intenzivní kurzy angličtiny.

Profesně se ke kytaře prvně dostala v Žižkovském divadle - v představení Shakespearova Bouře. Jejím pomocníkem a zkušenějším rádcem byl tehdy David Matásek. Ten se stal také na několik let jejím manželem.

Eva Turnová skládala již hudbu k reklamám i filmům.

Může se chlubit působením v několika hudebních skupinách, například: Odvážná srdce, DG 307, Půlnoc, Zbytky charismatu nebo Eturnity. Nyní hraje s legendární kapelou The Plastic People of the Universe, se kterou vystupuje nejen v České republice, ale i v zahraničí. V kapele Eva začala již v roce 2000. Kapelník The Plastic People of the Universe - Mejla Hlavsa ji oslovil, aby účinkovala na jeho sólovém albu Šílenství. Kapela poté připravovala další album, jeho vydání se však bohužel Mejla Hlavsa nedožil. A tak zbytek kapely poprosil Evu o pomoc při "rekonstrukci" alba. Na následném turné už byla Eva nedílnou součástí skupiny.

Eva Turnová je maminkou dcery Johany.

Eva Turnová

herečka, zpěvačka, skladatelka, textařka, baskytaristka, překladatelka