zavřít
Upravit životopis

Životopis

Evan Tlesla Adams se narodil roku 1966 v kanadské provincii Britská Kolumbie. Je členem indiánského kmene pobřežních Sališů. Měří pouhých 157 cm.

Tento úspěšný herec a scénárista stál poprvé před kamerou v akčním dramatu Toby McTeague (1986). Poté následovalo několik rolí v seriálech a v roce 1990 ztvárnil roli indiánského mladíka Awasise v dobrodružném kanadském snímku Ztraceni v pustinách (Lost in the Barrens). Hned nato v roce 1991 vzniklo další jeho pokračování s názvem Ztraceni v pustinách 2 (Lost in the Barrens II: The Curse of the Viking Grave), ve kterém samozřejmě také nemohl chybět. Následoval film Měsíc Lakotů (Lakota Moon) z roku 1992. V roce 1994 se mihl v první epizodě amerického dobrodružného seriálu Hawkeye, který běžel před i u nás.

Excelentní výkon podal v roce 1998 v nezávislém snímku Kouřové signály (Smoke Signals), zabývající se problematikou amerických původních obyvatel v rezervacích. Snímek byl hojně nominovaný na různých filmových festivalech a získal celkem 8 cen, cenu Independent Spirit Award si v roce 1999 za svůj výkon odnesl i Evan. Pak následovalo několik let jen malých roliček v několika seriálech. V roce 2002 si však zahrál v dalším dramatu indiánského tvůrce Shermana Alexie The Bussines of Fancydancing a role Seymoura Polatkina mu vynesla další cenu - Grand Jury Award. Poté následovala dobrodružná komedie z roku 2004, Lenny, zázračný pes (Lenny, the Wonder Dog). V roce 2006 se mihl v hororu Černé Vánoce (Black Christmas).

Evan Adams však není jen herec a scénárista, ale zabývá se také problematikou alkoholu, drog či pohlavních nemocí u původních obyvatel (native americans). Mimo jiné také navštěvoval univerzitu v Britské Kolumbii. V květnu 2002 přijal lékařský titul na univerzitě v Calgary.

Evan Adams

53 let, herec, režisér, spisovatel, doktor

Mohli by vás také zajímat…