zavřít
Upravit životopis

Životopis

Kanadská herečka Evangeline Lilly se narodila 3. srpna 1979 do silně věřící rodiny. Otec je učitel ekonomie a matka sekretářka na střední škole. Evangeline má jak mladší, tak starší sestru. Společně vyrůstaly v malém městečku Fort Saskatchewan v jedné z kanadských provincií, v Albertě.

V dětství vystřídala celkem 3 základní školy, konkrétně Fort Elementary, Rudolph Henning a James Mowat Elementary. Následně studovala na W. J. Mouat Secondary School, za kterou, mimo jiné, hrála fotbal a byla tu místopředsedou studentské rady.

Díky svému půvabu a kráse si jí jednoho dne na ulici všiml agent modelingové agentury Ford a nabídl jí spolupráci. Evangeline následně začala s kariérou modelky. Peníze, které si touto cestou vydělala, použila na studium na Univerzitě Britské Kolumbie. Kromě práce modelky si během studií přivydělávala také jako servírka, či letuška ve společnosti Royal Airlines. Po dokončení univerzity se začala věnovat herectví.

Vztahy Evangeline Lilly
V roce 2003 se vdala za kanaďana Murraye Hone. Manželství však nemělo dlouhého trvání a dvojice se rozvedla hned roku 2004. Od roku 2004 do roku 2009 chodila se svým hereckým kolegou ze seriálu Ztraceni, Dominicem Monaghanem. V roce 2010 si začala vážný vztah s Normanem Kalim. O rok později se jim narodil syn Kahekili. V říjnu 2015 se jejich rodina opět rozšířila, tentokráte o dceru.

Zajímavosti
V 18 letech se zúčastnila třítýdenní humanitární mise na filipínách.
Velice se zajímá o humanitní a globální obory a působí v několika neziskových organizacích.
Díky své kráse a půvabu se v roce 2005 umístila na druhém místě nejkrásnějších žen magazínu Maxim. V roce 2007 jí patřilo 68. místo a o rok později pak 88. pozice.
Časopis FHM magazine ji v roce 2006 označil za 73 nejvíce sexy ženu světa.
12. místo jí pak v březnu 2008 udělil časopis Wizard v kategorii “Nejvíce sexy žena na televizní obrazovce”.
Od roku 2009 pracuje pro L'Oreal Paris nejen jako přednášející, ale také jako modelka.
Při požáru na Havaji shořel její dům. Naštěstí se tehdy nikomu nic nestalo.

2003-2013: Slibné začátky kariéry
Díky spolupráci s modelingovou agenturou Ford získala několik rolí v reklamách a malé role v seriálech Smallville, Volání mrtvých, či Královská nemocnice.

Svoji hereckou kariéru odstartovala v roce 2003, kdy byla obsazena do 3 filmů. Prvním z nich byl komediální thriller Jak ukrást Sinatru (rež. Ron Underwood), který pojednává o únosu Franka Sinatry mladšího a krok za krokem sleduje osud mladého zpěváka, který se stal nejznámějším rukojmím historie. Z veselejšího soudku pak byla rodinná komedie s Hilary Duff v hlavní roli, Italské prázdniny (rež. Jim Fall), pojednávající o mladičké a nezkušené Lizie, která se stává mezinárodní hvězdou pop music. První herecký rok pak zakončuje v hororu Freddy vs. Jason (rež. Ronny Yu), ve kterém se potkají dva masoví vrahové, Freddy Krueger z Elm Street a Jasona Voorheese.

V roce 2004 Evangelinu její přítel přesvědčil, aby se zúčastnila konkurzu do seriálu Ztraceni. O roli jedné z hlavních postav Kate Austen se ucházelo kolem 75 žen. Během konkurzu, nebyly známy žádné konkrétní informace o seriálu a mnoho zúčastněných si myslelo, že se bude jednat o nějakou průměrnou reality show. Jen těžko, si v té době dokázala Evangeline představit, že právě získala roli v jednom z nejsledovanějších dramatických seriálů historie. Dobrodružné fantasy Ztraceni si během krátké chvíle podmanilo diváky na celém světě, kteří netrpělivě očekávali každou další epizodu, odehrávající se na mysteriózním ostrově uprostřed oceánu, tisíce mil od civilizace. Celkem se natočilo 6 sérii čítajících 120 epizod.

Roku 2005 se objevila ve speciálním filmu k seriálu Ztraceni, Ztraceni: Cesta (rež. Jorge Garcia). Film rekapituluje události prvních devatenácti dílů první série a ukazuje ty nejzásadnější okamžiky, co se na ostrově udály. Dalším snímkem pak byla komedie o děvkaři Cooperovi a jeho nesmělém bratrovi Edovi s názvem Dlouhý víkend (rež. Daniel Wilson). Rok 2006 pak přinesl další speciální filmy o tom, co se stalo na ostrově v seriálu Ztraceni. Filmy se jmenují Lost: Revelation, Lost: Reckoning a Lost: A Tale of Survival.

V roce 2008 ji režisérka Kathryn Bigelow (manželka Jamese Camerona), obsadila do Oscary ověnčeného válečného dramatu, Smrt čeká všude. Jedná se o napínavý příběh elitních vojáků, kteří mají jedno z nejnebezpečnějších povolání na světě. Jednu z hlavních rolí si pak Lilly zahrála v mysteriózním thrilleru Po smrti (rež. Gilles Bourdos). Rok 2010 přinesl další speciální epizody Ztracených, Lost: The Final Chapter, který nám shrnul události prvních pěti sérií a Lost: the Final Journey, který shrnuje celý seriál a připravuje diváky na poslední, 120 díl.

Roku 2011 si Evangeline zahrála, společně s Hugh Jakcmanem a Dakotou Goyo, v akčním dramatu Ocelová pěst (rež. Shawn Levy). Jedná se o akční snímek z blízké budoucnosti, kdy boxerské zápasy ovládli dva a půl metru vysocí oceloví roboti.

2013-současnost: O Evangelinu projevují zájem velikání jako Peter Jackson, či studio Marvel
Režisér Peter Jackson ji v roce 2013 obsadil do filmovém megahitu Hobit: Šmakova dračí poušť. Ve filmu, který nám líčí další dobrodružství hobita Bilba Pytlíka a jeho přátel, si Evangeline zahrála elfskou kapitánku stráží v Temném Hvozdu, lučišnici Tauriel. Zajímavostí je, že Lilly začala s natáčením pouhé 3 měsíce po narození syna Kahekilho. Stejnou roli elfky Tauriel, si zahrála také v poslední části trilogie, Hobit: Bitva pěti armád.

Na Evangelinu Lilly si v roce 2015 posvítilo také filmové studio Marvel, které ji obsadilo do role Hope van Dyne, dcery Hanka Pyma (Michael Douglas). Tuto postavu si zahrála ve filmu Ant-Man (rež. Peyton Reed). O rok později hraje v hororové komedii Little Evil (rež. Eli Craig), ve které má syna, kolem kterého se dějí zvláštní katastrofy. Její nový manžel má podezření, že právě malý syn je převtělením zla.

Roku 2018 ovládlo plátna kin pokračování Ant-Mana nazvané Ant-Man a Wasp (rež. Peyton Reed). Evangeline Lilly se tu opět objevila v roli Hope van Dyne, tentokráte ale povýšila. Na konci prvního Ant-Man v roce 2015 zdědila kostým po své mámě a nyní se z ní stala superhrdinka Wasp, která se dokáže zmenšovat, stejně jako Ant-Man, ale navíc má křídla. Film je tak zcela novou Marvel kapitolou o superhrdinech, kteří se umějí zmešovat.

V roce 2019 se Evangeline Lilly objeví v další marvelovce. Tentokrát se jedná o pokračování největší marvelovské války všech dob, Avengers: Infinity War 2 (rež. Anthony Russo, Joe Russo).

Ostatní aktivity
Již ve svých 14 letech přemýšlela o tom, že by ráda někdy napsala nějakou knihu. Její dětský sen se jí vyplnil 18. července 2013, kdy vydala první knihu s názvem The Squickerwonkers. Předmluvu k této knize napsal uznávaný režisér Peter Jackson. Ilustrátorem knihy je Johnny Fraser-Allen ze společnosti Weta Workshop, která pracovala na filmech Hobit.

Mohli by vás také zajímat…