zavřít
Upravit životopis

Životopis

Je dcerou učitelky a geologa. Když jí bylo šest let, rodina se přestěhovala z Afriky do Francie a usadila se v Biarritzu.

Střední školu navštěvovala ve Versailles, rok pak studovala u madam Tassancourtové na versailleské konzevatoři a v hereckém vzdělávání pokračovala po dva roky v pařížském Centre de la rue Blanche.

Divadelní kariéru zahájila na jevišti Théâtre de Vaison-la-Romaine v dramatizaci románu Paula Févala Hrbáč, dále se představila na různých scénách v hrách Victora Huga Ruy Blas, Maxima Gorkého Na dně, Eugèna Ionesca Člověk v kufru, Michaila Bulgakova Mistr a Markétka a Paula Claudela Slušní.

Po několika epizodních rolích dostala první větší příležitost ve film. adaptaci kriminálního románu Georgese Simenona Hvězda severu (r. P. Granier-Deferre). Úloha proradné tanečnice Sylvie Baronové, která v matčině (Simone Signoretová) penzionu ubytuje nešťastného vraha, trpícího dočasnou ztrátou paměti (Philippe Noiret), jí dokonce vynesla Césara 1982.

Další výraznou roli vytvořila v kriminálním dramatu Pažbou do zubů (r. V. Aranda), kde se představila jako mladistvá delikventka s vražednými sklony Fanny Chantelová, s níž naváže milostný poměr nelítostný psychopatický policista (Bruno Cremer).

Poměrně zdařile si vyzkoušela také komediální polohu, jak o tom svědčí její role půvabné vdané Florence, do níž se zamiluje nesmělý výtvarník (Pierre Richard), v situační komedii Nalevo od výtahu (r. É. Molinaro).

Mohli by vás také zajímat…