zavřít
Upravit životopis

Životopis

Fernando González narozený 29. července 1980, je chilský profesionální tenista. K jeho největším úspěchům patří bronzová medaile v jednotlivcích a zlatá v deblu (spolu s Massou) z olympijských her v Aténách. Na LOH 2008 v Pekingu získal stříbrnou medaili ve dvouhře, když ve finále tenisového turnaje prohrál s Rafaelem Nadalem. Při zahajovacím ceremoniálu byl vlajkonošem chilské výpravy.


Vyznačuje se velmi riskantní hrou. Poprvé na sebe významně upoutal pozornost v roce 2004 na OH v Aténách, když spolu s Massuem vyhráli čtyřhru a sám Gonzalez obsadil ještě třetí místo v singlu po obrovské pětisetové bitvě s Američanem Taylorem Dentem, který vyřadil mj. i našeho Berdycha.

Největšího úspěchu na grandslamových turnajích dosáhl na Australian Open v roce 2007, kdy došel až do finále, kde narazil na fenomenálního Rogera Federera. Loňská sezóna byla celkově jeho nejpovedenější, když se v závěru probil i do turnaje mistrů, kde i přes vítězství nad Federerem skončil už v základní skupině. Závěrem snad už jen dodat, že se jedná o velmi nevyrovnaného tenistu, který nemá stálou formu.

Momentálně (únor 2008) se nachází na 15. místě. Pokud se mu však vrátí loňská forma, může opět myslet na první desítku, protože jeho forhend je opravdu zabijácký[zdroj?].