zavřít
Upravit životopis

Životopis

Filip Matušinský je známý český reklamní fotograf, jehož tvorbu můžete vídat nejen v reklamě kolem sebe, ale i v titulech předních českých časopisů a novin. Specializuje se na reklamní fashion fotografii, glamour fotografii a P.R. glamour fotografii.

Od roku 1999 se kromě fotografování věnuje také počítačové grafice, zejména v oblasti reklamní grafiky a tvorby periodických tiskovin. Jeho grafická tvorba zahrnuje například tituly Zbraně & Náboje, Pevnost, BLESK, Dia život, Haf&Mňau, Paparazzi revue, Mercury´s, Sedmička a další.

V letech 2006 – 2011 jako Art director deníku Blesk fotografoval známé osobnosti pro titul Blesk Magazin, od roku 2012 působí jako stálý fotograf titulů TOP CLASS, TOP CARS. Má ze sebou desítky úspěšných reklamních kampaní, a několik kalendářů celebrit. V poslední době také vytvořil několik charitativních kalendářů.

Ve své volné tvorbě se zaměřuje především na žánr Glamour fotografie, ve kterém je jedním z nejvyhledávanějších fotografů v České republice. Na toto téma přednášel již na několika workshopech a festivalech.

Mezi osobnosti, které fotografoval patří například Iva Kubelková, Andrea Verešová, Ivana Gottová, Dana Morávková, Jan Čenský, Ivan Vyskočil, Lukáš Langmajer, Tereza Fajksová, Eliška Bučková, Lucie Smatanová, Emma Smetana, Inna Puhajková, Eva Decastelo, Hana Mašlíková, Romana Pavelková, Gabriela Dvořáková a mnoho dalších českých modelek, Miss, zpěvaček, hereček a moderátorek.

Filip Matušinský

39 let, módní fotograf