zavřít
Upravit životopis

Životopis

Floor Jansen je holandská zpěvačka a skladatelka, nejvíce známá jako zpěvačka ve finské metalové kapele Nightwish.

Před kapelou Nightwish působila také jako zpěvačka v kapele After Forever, která se ale v roce 2009 rozpadla. Po té Floor založila symphonic metalovou kapelu zvanou ReVamp, ve které také účinkuje jako zpěvačka. Je také členkou progresivní metalové skupiny Star One .Floor je starší sestrou zpěvačky Irene Jansen.

Život
After Forever (1997–2009)
Floor bylo 16 let, když se přidala do kapely „Apocalypse“ (dřívější název kapely „After Forever“) a to v roce 1997. Tři roky po té,skupina vydala nové album, Prison of Desire.

Jansen začala studovat hudbu na Holandské rokové akademii v roce 1999 a tři roky na to byla přijata na konzervatoři. Studovala hudební umění a jeden rok operu. Později začala učit v jejím vlastní kurzu zvaném Wanna be a Star?! (Chcete se stát hvězdou?!)

Hraje na kytaru, piano a flétnu, má ukončeno několik let hudebních studií, a má sopránový hlasový rozsah. Floor také nazpívala tři alba od holandského skladatele a multiinstrumentalistu Arjen Anthony Lucassen a byla hostem metalové skupiny Nightmare.

ReVamp (2009–současnost)
Po rozpadu kapely After Forever v roce 2009 si vytvořila vlastní kapelu REVAMP, která v roce 2010 vydala stejnojmenné album. Na něj se jí podařilo naverbovat svého dřívějšího kolegu Joosta van den Broeka (klávesy) a Waldemara Sorychtu (producent, jehož jméno je spojeno s velkým počtem kapel gothic metalové scény).

Výsledek byl však takový nemastný, neslaný. „ReVamp“ byl dobře nahraný průměrný materiál, který však spíše vypadal jen jako jednorázový projekt. Nicméně, po třech letech tu máme novinku „Wild Card“, kterou nahráli ti samí hráči, které si Floor najala i pro koncertní turné na podporu prvotiny „ReVamp“.

Nightwish (2013-současnost)
O zpěvačce samotné bylo v poslední době slyšet především jako o té, co nahradila Anette Olzon u Nightwish na jejich „Imaginaerum World Tour“. Od fanoušků se jí dostalo velmi vřelého přijetí. 9. října byla oznámena Jansen jako trvalou náhradou Anette Olzon.

8. května (2015) má také vyjít nový videoklip, k písni "Endless Forms Most Beautiful" (ten bude druhý, po singlu "Élan", který vyšel již v půlce února 2015).