zavřít
Upravit životopis

Životopis

Florence Leontine Mary Welch je britská skladatelka a zpěvačka, známá především jako frontmanka kapely Florence and the Machine.
Narodila se jako dcera Evelyn Welch, univerzitní profesorky, a Nicka Welche, který pracoval v reklamě. Oba rodiče Florence svým způsobem ovlivnili. Otec například tím, že Florence učil poslouchat Ramones. Začala zpívat už jako malá v kostele, kde byla fascinovaná propojujícími se hlasy. To, že chce v hudbě dosáhnout něčeno velkého, si uvědomila, když navštívila jednu přednášku své matky na univerzitě. Viděla, jak celý dav lidí upřel svou pozornost jen k jedné osobě, k Evelyn. V tu chvíli si Florence uvědomila, že právě toho chce dosáhnout prostřednictvím hudby.

Studovala výtvarnou školu, kterou ale nedokončila, a šla se věnovat hudbě.

Hudební kariéra
Počátky
V roce 2007 Florence nahrávala s kapelou Ashok album Plans, vydané pod labelem Filthy Lucre/About Records. Již na tomto albu se objevila první verze pozdějšího hitu „Kiss with a Fist“, který se tehdy jmenoval „Happy Slap“. Podepsala sice s manažerem kapely Ashok kontrakt, který později ukončila kvůli pocitu, že není v té správné kapele. Říká se, že Florence zaujala současnou manažerku Florence and the Machine Mairead Nash na záchodě, kde si zpívala písničku Etty James Something’s Gonna Hold On Me.

Florence and the Machine
Florence si kolem sebe později uskupila čtveřici muzikantů a začali si říkat Florence and the Machine. Název kapely vznikl původně jako vtip Florence a její kamarádky, jedna z původních podob názvu kapely byla Florence Robot Was a Machine. Postupem času se název zkrátil do současné podoby.

Lungs
Nejdříve byl vydán singl The Dog Days Are Over, poté v roce 2009 vydává Florence and the Machine debutové album Lungs, které hned po vydání začalo útočit na žebříčky prodejnosti.

Ceremonials
V roce 2011 vydávají Florence and the Machine druhé album Ceremonials. Většina alba se nahrávala v proslulých londýnských studiích na Abbey Road. Singlem alba se stala píseň Shake It Out

Ostatní projekty a hostování
V roce 2010 Florence hostovala jako vokalistka na albu Fatboy Slim, Here Lies Love. Podílela se také na soundtracku k filmům ze ságy Stmívání, filmu Sněhurka a lovec, Velký Gatsby.

Mohli by vás také zajímat…