zavřít
Upravit životopis

Životopis

Florent Siri se narodil jako Florent Emilio Siri (2. dubna 1965) a v rodné Francii se prosadil jako scenárista a režisér. Pochází z italsko-francouzské rodiny. Filmem se začal zabývat během svých studií na pařížské Sorboně, kde byl jedním z jeho učitelů legendární francouzský režisér Eric Rohmer. Ke svému rodnému kraji se přihlásil dokumentem o životě lotrinských horníků Sladká smrt (La mort douce, 1992). Prosadil se natáčením videoklipů (např. pro skupiny IAM, Alliance Ethnik či Pow Wow).

V roce 1998 debutoval komediálním dramatem o přátelství mladého polského horníka a jeho italského kolegy Minuta ticha (Une minute de silence, 1998), kde opět využil hornického prostředí, a o čtyři roky později potvrdil svou zajímavost pro diváky akčním thrillerem Vosí hnízdo (Nid de guepes, 2002), kde se přihlásil k odkazu klasického žánru film noir a hongkongských akčních snímků a které vyprávělo o členech speciálního vojenského komanda, které se utká s albánskými teroristy. Film pro americký trh koupila společnost Lion`s Gate. V obou snímcích se objevil jeden z nejtalentovanějších francouzských herců nové generace - Benoit Magimel.

Florent Siri má na svém kontě rovněž dvě videohry inspirované prací Toma Clancyho - Splinter Cell: Pandora Tomorrow (2004) a Splinter Cell: Chaos Theory (2005), které mu posloužily jako přestupní můstek k práci v USA. Akční krimi Rukojmí (Hostage, 2005) s Brucem Willisem v hlavní roli je jeho prvním anglicky mluveným filmem.

Mohli by vás také zajímat…