zavřít
Upravit životopis

Životopis

Florian Schneider-Esleben byl hráč na syntezátory a skladatel německé electro skupiny Kraftwerk. Jedná se o syna německého architekta Paula Schneidera, který byl projektantem několika německých letišť.

Ve druhé polovině 60. let se na düsseldorfské konzervatoři spřátelil s Ralfem Hütterem, se kterým a několika dalšími hudebníky založili skupinu Organisation. Roku 1970 skupina vydává své jediné album Tone Float a brzy poté se rozpadá. Ralf a Florian zakládají svou skupinu Kraftwerk, v rámci které se proslavili.

Profesionální život
Spolu s Ralfem Hütterem se stali jádrem a mozkem skupiny Kraftwerk, která významně přispěla k rozvoji elektronické hudby. Mnohé hudební styly a skupiny z Kraftwerk přímo i nepřímo vycházely. Jejich hudba (spolu s Tangerine Dream a Jeanem Michellem Jarre) dala impuls k odstartování elektronické revoluce v populární hudbě na počátku 80. let (Depeche Mode, OMD, Human League, Duran Duran a mnoho dalších). Tvorba Kraftwerk v nezanedbatelné míře určila, kterým směrem se bude ubírat vývoj směrů jako jsou techno, house, hip-hop, ambient a electro.

Osobní život
David Bowie věnoval na svém albu Heroes jako poctu Florianovi skladbu V-2 Schneider.

Florian Schneider dnes žije v Meerbusch-Büderich nedaleko Düsseldorfu a má dceru Lisu, která se narodila na počátku 90. let

Odchod z Kraftwerk
Na jaře 2008 nebyl Florian zařazen na koncertní tour, na jehož místo přišel video technik Stefan Pfaffe. Situace kolem Schneiderovy nepřítomnosti nebyla dlouho vyřešena. Nakonec bylo v listopadu téhož roku zveřejněno prohlášení, že Florian opustil skupinu po téměř 40 letech. V současnosti pracuje na jiných hudebních projektech (např. ATOMTM německého hudebníka Uwe Schmidta, známějšího jako Señor Coconut).

Florian Schneider

70 let, skladatel, hráč na syntezátory